Yaptığı gaflar ile ünlü Hazine Bakanı Nureddin Nebati, son olarak ekonomik yıkım yaşağan Türkiye için kurduğu akıl almaz anlatım ile gündem olmuştu. Aldığı tepkiler ardından ise açıklama yaptı.

Dünya'nın en yüksek enflasyon rakamlarını yaşamaya başlayan Türkiye için yabancı bir bakana "Ben bu şekilde sokağa çıkarken sen yüzde 10 enflasyonla sokağa çıkamıyorsun" dediğini açıklayan Bakan Nebati en son bu sözler ve değerlendirme ile şaşkınlık yaratmıştı.

Türkiye'de yaşanan fahiş enflasyonu yabancı bir bakana "bakın ben bu enflasyonla sokağa çıkıyorum. Siz yüzde 10 enflasyonla sokağa çıkamıyorsunuz." diyerek değerlendiren Nebati'den yaşanan gerginlik üzerine açıklama geldi.

Daha önce canlı bir yayında yabancı bir bakanla aralarında geçen enflasyon diyaloğunu "O bakan, 'Sizin ülkede enflasyon çok yüksek' dedi. Doğru, ama bakın dedim; ben bu enflasyonla sokağa çıkıyorum. Siz yüzde 10 enflasyonla sokağa çıkamıyorsunuz dedim" demişti.

Halkbank emekli promosyonu değişti! Emeklilere müjde Halkbank üzerinden geldi, Tutar 5000 TL oldu! Halkbank emekli promosyonu değişti! Emeklilere müjde Halkbank üzerinden geldi, Tutar 5000 TL oldu!

Bu akılalmaz değerlendirmesi tepki alan Nebati, gelen yorumların algı operasyonu olduğunu savunarak şu açıklamayı yaptı;

ASERDTFY

"Ülkemizde her konuyu bağlamının dışına çıkarıp çarpıtan, her çarpıtmasını da bir algı operasyonu malzemesine dönüştürmek için iştahla yarışan bir muhalefetin varlığı çok üzücü bir durum gerçekten.
Vatandaşımız ülkemiz için nasıl mücadeleler içinde olduğumuzun tamamen farkında. Bizim kendisini dinleyip anlayacağımızdan ve yaşadığı soruna kalıcı bir çözüm getirmek için tüm gayreti göstereceğimizden şüphesi yok.
Bu yüzden ne zaman sokağa çıksam insanımızın sıcak ilgisiyle karşılaşıyorum. Gelip dertlerini aktarıyor, düşüncelerini paylaşıyorlar. Zaten AK Parti kurulduğu günden bu yana milletimizle hemhal olmuş, bizzat milletimizin bağrından çıkıp buralara gelmiş bir partidir.
Bunu herkes bilir: Türkiye’de her koşulda milletiyle yan yana, omuz omuza yürüyen yegane partidir AK Parti.
Durum buyken birileri çıkmış başını sonunu aktarmadıkları birkaç cümlem üzerinden algı operasyonu peşine düşmüş."