O Ses Türkiye’nin sevilen jüri üyesi ve gönüllerimizde ayrı bir yere sahip Beyazıt Öztürk için mal varlığına tedbir konuldu iddiası gündeme geldi.

Beyazıt Öztürk, Almanya’da faaliyet gösteren bir organizasyon firmasıyla yaptığı anlaşmasını iptal etmişti. Fakat bu iptal başına bela olmuş görünüyor.

Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç! Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç!

Firmanın ünlü ismi mahkemeye verdiği iddia edildi. Öztürk'ün sözleşme gereği reklam sponsorluğundan gelen yüzde 20'lik payı vermemek için bu yola başvurduğunu beyan eden firmanın açtığı alacak davasında Öztürk'ün mal varlıklarına ihtiyati tedbir konulmasını talep ettiği söyleniyor.

Yeni-Proje-65-2

Almanyada faaliyet gösteren Riba Events firmasının, Beyazıt Öztürk’ün sunduğu Beyaz Show Live programları için, Avrupa’nın büyük firmalarından Egetürk firması ile sponsorluk anlaşması imzaladığı, Riba Events firmasının aracılık etmesi sonrasında ise Beyazıt Öztürk ve Egetürk arasında 480 bin euro’luk reklam anlaşması yapıldığı iddia edildi.

Ünlü şovmen Beyazıt Öztürk, Almanya’da faaliyet gösteren organizasyon firması Riba Events ile olan sözleşmesini iptal etmesi üzerine firmanın Öztürk’ü mahkemeye verdiği iddia edildi. Sözleşmeye göre Beyazıt Öztürk, organizasyon şirketine yüzde 20 pay verecekti.

Reklam anlaşmasından bir hafta sonra Beyazıt Öztürk'ün, Riba Events’ın sahibi Rıza Cerit’e mail ve WhatsApp üzerinden aralarında akdedilen, temsil yetkisi içeren protokolün fesih ettiğini açıkladığı öne sürüldü. Bir hafta sonra da Beyazıt Öztürk'ün, fesih konusunda ihtarname gönderdiği iddia edildi.

kapak_153137

İddiaya göre Beyazıt Öztürk reklam gelirinden pay vermemek için sözleşme yaptığı Riba Events firmasını saf dışı bırakıp Egetürk ile doğrudan anlaşmış ve de Egetürk firmasının reklam yüzü olarak 9 reklam filmi çekmiş.

Yine iddiaya göre, Riba Events firması 31 Aralık 2022 tarihine kadar aralarında sözleşme bulunmasına rağmen sözleşmeyi haksız olarak fesheden Beyazıt Öztürk’e avukatı Eda Salman aracılığıyla belirsiz alacak davası açmış bulunuyor.

Buna göre Avukat Eda Salman’ın dilekçesinde Riba Events firmasının dava sonucu tespit edilecek alacağının ileride tehlikeye girmemesi için Beyazıt Öztürk ve ticari işletmesinin adına kayıtlı taşınır ve taşınmaz malların tespiti ile bu mallar üzerine ihtiyati tedbir kaydı konulması, yine davalı adına açılmış bulunan banka hesapları üzerine yapılacak sorgulamalar neticesinde davalının bankalar nezdinde mevcut aktif mal varlıklarına ihtiyati tedbir kaydı konulmasına karar verilmesi için ihtiyati tedbir kararı verilmesini istenmiş durumda.