Bilgisayar Kullanabilen Adaylar Dikkat! 60 KPSS ile SYDV Memuru Alınacak

İl ve ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyelerinde görevlendirmek üzere memur alımları yapıyorlar. Belirli bir süresi olmayan bu alımlar yıl içerisinde farklı zamanlarda ilan ediliyor.

Kamu 10.03.2021 - 18:17 14.06.2021 - 20:05 İlan35

İl ve ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyelerinde görevlendirmek üzere memur alımları yapıyorlar. Belirli bir süresi olmayan bu alımlar yıl içerisinde farklı zamanlarda ilan ediliyor. Mart ayının ikinci haftası itibariyle ile de 3 farklı şehirde memur alımı yapılacağı duyuruldu.

BİLGİSAYAR PROGRAMLARINI KULLANABİLECEK ADAYLAR ARASINDAN SYDV MEMURU ALINIYOR

SYDV memur alımlarına başvuruda bulunmak isteyecek adayların sağlamaları gereken en temel koşullar alınacak kadroya göre belirlenen öğrenim şartı oluyor. Bunun dışında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları adaylardan KPSS'den en az 60 puan almış olmalarını talep ediyorlar. Kamu kurumlarının bu talepleri hemen hemen tüm SYDV memur alımları için geçerli.

Bu şartların dışında genellikle ofis içinde görevlendirilecek olan personellerin ayrıca bilgisayar programlarını çok iyi derecede kullanmaları isteniyor. Öyle ki kurumlar adaylardan Word, Exel, Powerpoint ve benzeri ofis programlarına ilişkin MEB sertifikası yada bilgisayar dersi almış olmalarını talep ediyor.

HANGİ KADROLARDA GÖREVLENDİRİLİRLER?

SYDV bünyesine yapılan memur alımları genellikle birkaç kadro içerisinden olur. Kurumlar adayların sahada yardım alanında çalışmalarını yada büro içerisinde ofis ortamında çalışmalarını isterler. Alımlar memur statüsünde olup bazı SYDV'ler ilana başvuruda bulunacak adaylara belirsiz süreli sözleşme imzalarlar. Bazı SYDV'ler adaylara en az 5 yıllık sözleşme imzalatırlar.

İl veya ilçe SYDV'nin personel ihtiyacına göre duyurulan kadrolara, alım yapılacak şehirlere ve başvuruların nasıl yapılacağına ulaşmak için TIKLAYIN

Gelişmelerden Haberdar Olun

@