Sağlık BakanI Koca Bolu’daki olayda hasta sayısının 98’e çıktığını açıkladı.

Bolu Çaydurt Yuva köyü bölgesinde içme suyundan zehirlenenlerin sayısını 98’e ulaştığını açıklayan Sağlık Bakan Fahrettin Koca, tedavilerin ise devam ettiğini belirti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bolu Çaydurt Yuva köyü bölgesinde içme suyundan etkilenenlerin sayısının 45'i yetişkin, 53'ü çocuk olmak üzere 98'e ulaştığını söyledi.

Karadeniz'den 5 Şehir Tehlikede! Trabzon, Rize, Giresun, Artvin ve Samsun'da Oturanlar Dikkat! Karadeniz'den 5 Şehir Tehlikede! Trabzon, Rize, Giresun, Artvin ve Samsun'da Oturanlar Dikkat!

Bakan Koca Bolu’daki son durumu açıkladı: Hasta sayısı 98’e çıktı

Yoğun şekilde tepki ve elştiri alan içme suyu zehirlenmesi sorular ile karşılanırken Koca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bolu Çaydurt Yuva Köyü bölgesinde içme suyundan etkilenenlerin sayısı 45'i yetişkin, 53'ü çocuk olmak üzere 98'e ulaştı. 14'ü yoğun bakımda olan 43 hastanın tedavisi devam ediyor. 17 hasta başka şehirlerdeki hastanelere sevk edilmiş durumdadır. Şu ana dek olayda can kaybı olmadı.”

Bu arada Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ekipleri çocukların içtiği su ile yediği yiyeceklerden numune alırken Sağlık Bakanlığı’ndan özel bir ekip de zehirlenmenin nedenini belirlenmesi için Bolu’ya gelerek inceleme başlattı.