Gören, duyan şaşkınlık geçirdi ama 'Eşimi yanlışlıkla vurdum' diyen itfaiye eri aynı gün serbest bırakıldı.

İstanbul Arnavutköy'de dün saat 16.30 sıralarında bir cinayet meydana gelince zanlı "yanlışlıkla vurdum" dedi ve serbest kaldı.

Silahını temizlerken yanlışlıkla 60 yaşındaki Zeynep Demircan'ı vurarak ölümüne sebep olduğu öne sürülen Abdüllatif Demircan ifadesinde ""Farkında olmadan silahım ateş aldı. Eşimi kanlar içinde görünce vurulduğunu anladım"  dedi ve çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İddiaya göre, itfaiye eri 61 yaşındaki Abdüllatif Demircan tabancasını temizlerken silah ateş aldı ve mermi bu sırada koltukta el işi yapan Zeynep Demircan'a isabet etti.  Zeynep Demircan'a isabet etti. Durumu gören Demircan ise sağlık ekiplerine haber verdi.

Zeynep Demircan yaralı olarak Arnavutköy Devlet Hastanesine kaldırıldı ancak yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Emniyette sorgusu tamamlanan Abdüllatif Demircan ise bugün işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken ifadesinde şunları söyledi;

Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı; Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı;

"Tabancam ruhsatlıydı. Evde oturuyordum, tabancamı da uzun zamandır temizlememiştim. Çıkarıp temizleyeyim dedim. Temizlediğim esnada bir anda silah ateş aldı. İlk başta ne olduğunu anlamadım. Sonra eşime baktım, kanlar içinde kalmıştı. Eşimi kanlar içinde görünce hemen ambulansı aradım. Daha önce aramızda hiç sorun yaşanmamıştı. Uzaklaştırma kararım ya da benimle ilgili bir şikayeti yok. 2 çocuğumuz var, bilerek yapmadım. Çok üzgünüm" dediği öğrenildi.