CHP'li Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a diktatör benzetmesi! Ömer Çelik'ten cevap geldi!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yaptığı bir konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan için "diktatör bozuntusu" tabirini kullandı. Erdoğan'ı İspanyol diktatör Franco'ya benzeten Özel, İspanyol diktatörün 36 yıl ülkenin başında kaldığını hatırlattı.

Gündem 18.12.2020 - 17:23 04.05.2021 - 04:23 İlan35
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yaptığı bir konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan için "diktatör bozuntusu" tabirini kullandı. Erdoğan'ı İspanyol diktatör Franco'ya benzeten Özel, İspanyol diktatörün 36 yıl ülkenin başında kaldığını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da 18 yıldır ülkenin başında olduğunu belirten Özel, Erdoğan'ın bir 18 yıl daha başta kalmak adına diktatörce söylemlere sığındığını kaydetti.


"Kara propagandadan başka bir şey değil"


CHP'li Özel'in bu ifadelerine AK Parti cephesinden yanıt gecikmedi. Twitter'dan paylaşımlar yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Özgür Özel'e yüklendi. Bu ifadelerin bir kara propaganda olduğunu belirten Çelik, bu söylemin Türkiye düşmanlarının söylemleriyle aynı olduğunun altını çizdi.


"Bu muhaliflik değil, meşruiyete düşmanlık"


Türkiye düşmanı birçok ülke gibi PKK ve FETÖ'nün de buna benzer tabirleri kullandığını hatırlatan Çelik, Özel'in bu söylemlerinin "meşruiyete düşmanlık" olduğunu kaydetti. Bu tarz ifadelerin muhaliflikle bağdaşmayacağını kaydeden sözcü Çelik, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın Nazi destekli diktatör yapılarla bir tutulamayacağını belirtti. Darbelerin dışında iktidara gelemeyen CHP'nin anti-demokratik geleneğinin bu söylemlerle kanıtlandığının altını çizen Çelik, bu söylemlerin "faşizmin en saf hali" olduğunu kaydetti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@