Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Joe Biden'i ABD Başkanı olması nedeniyle tebrik ettiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun süredir tebrik etmemiş olmaması uluslararası basında bu durumun Biden yönetiminin dikkatini çekebileceğine varan iddial

Ziraat Bankasından Bankkart Sahiplerine 2000 TL Ödeme Müjdesi Ziraat Bankasından Bankkart Sahiplerine 2000 TL Ödeme Müjdesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Joe Biden'i ABD Başkanı olması nedeniyle tebrik ettiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun süredir tebrik etmemiş olmaması uluslararası basında bu durumun Biden yönetiminin dikkatini çekebileceğine varan iddialara neden olmuştu.

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün TSI akşam saatlerinde Biden'i tebrik ederek Türkiye ve ABD'nin 'dost ve müttefik' iki ülke olduğunu açıkladı.

Erdoğan tebrik mesajına "Sayın seçilmiş başkan" diyerek başlarken şöyle devam etti:

"Seçim sonuçlarının, dost ve müttefik Amerika Birleşik Devletleri halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Başkan Yardımcılığınız sırasında da birçok vesileyle görüştüğümüz gibi, Türkiye-ABD ilişkileri köklü temellere dayanan stratejik bir nitelik taşımaktadır.  Günümüzde küresel ve bölgesel düzeyde karşılaştığımız sınamalar, ortak çıkarlar ve değerlere dayalı bu ilişkilerimizi daha da geliştirmemizi ve güçlendirmemizi gerekli kılmaktadır.  Önümüzdeki dönemde ABD Yönetimiyle bu doğrultuda yakın çalışma hususundaki kararlılığımızı tekrarlıyor, ülkelerimiz arasındaki güçlü işbirliği ve müttefiklik bağının bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de dünya barışına hayati katkılar sunmaya devam edeceğine inanıyorum. Seçim başarınızı tebrik ediyor, Amerika Birleşik Devletleri halkının barış ve refahı için en içten dileklerimi iletiyorum."