Diyanet İşleri başkanı Ali Erbaş son dakika açıklaması ile birlikte umre ve hac için bekleyen vatandaşlara Müjdeli haberi verdi. Erbaş açıklamasında Ramazan Bayramı'nın hemen ardından Şevval umresi ile birlikte Umre turlarının başlayacağını duyurdu.

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 2 yıldan bu yana yapılamayan umre turlarının bu yıl yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu. Suudi Arabistan geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak kontenjan sayısını artıklarını duyulmuştur ancak Türkiye'yi hala kabul edilmeyecek ülkeler listesinden çıkarmamıştı. Diyanet İşleri Başkanı ise Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada konuyla ilgili görüşmelerin devam ettiğini söylemişti. Bugün yeni bir açıklama yapan Diyanet İşleri başkanı Ali Erbaş, Türkiye'de koronavirüs vaka sayılarının iyiden iyiye düştüğünü belirterek yaptıkları görüşmelerden sonuç aldıklarını söyledi.

Ramazan Bayramı'ndan sonra başlıyor

Diyanet İşleri başkanı Ali Erbaş umre için bekleyen vatandaşlara Müjdeli haberi verdi. Umre turlarını Ramazan sonrası için planlamaya başladıklarını belirten erbaş, bakanlıklar arası Hac ve Umre kurulunun yapacağı toplantı sonrasında Umre ücretinin belli olacağını söyledi. Ali erbaş açıklamasında her vatandaşın Umre ziyareti yapabileceğine dikkat çekerek yaş sınırlaması olmadığını da ekledi.

Gözden kaçırmayın

Selçuk Tepeli Neden Bardak Fırlattı! Neden Sinirlendi? Tarım Arazileri Selçuk Tepeli'yi Çıldırttı! İşte O anlar! Selçuk Tepeli Neden Bardak Fırlattı! Neden Sinirlendi? Tarım Arazileri Selçuk Tepeli'yi Çıldırttı! İşte O anlar!

2 yıldır salgın nedeniyle yapılamıyordu

Koronavirüs salgını nedeniyle umre turları 2 yıldan bu yana yapılamıyordu. Sosyal medya hesabından konu hakkında açıklama yapan Diyanet İşleri başkanı Ali Erbaş, “Kovid-19 salgını nedeniyle 2 yıldır yapılamayan umre turlarımıza Ramazan Bayramı'nın hemen ardından şevval umresi ile yeniden başlayacağız. 19 Nisan'da düzenlenecek Bakanlıklar Arası Hac ve Umre Kurulunun ardından detayları vatandaşlarımızla paylaşacağız." dedi.