Bir Zamanlar Perşembe. .

Bir Zamanlar Perşembe... diye cümleye başlasak yeridir. Çünkü perşembe günü ekranlarda asıl  savaş şimdi başlıyor!

Perşembe günü aklımıza ilk olarak zirvenin sahibi olan  ATV ekranlarında yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova geliyor. Başrollerinde Murat Ünalmış ve Hilal Altınbilek'in yer aldığı 3 sezondur devam eden Bir Zamanlar Çukurova yayınlandığı her gün reyting rekortmeni oluyor. FOX TV'de yayınlanan  başrolünde  Onur Tuna ve Taner Ölmez'in yer aldığı Mucize Doktor 'da perşembe gününün yüksek reyting oranı alan bir diğer dizidir. Bu iki fenomen dizi karşısında diğer diziler ise maalesef başarı gösteremiyor. Fakat iki iddialı dizi başlıyor ki perşembe günü ekranlarda tüm dengeler değişecek!

Kanal D ve TRT 1 'de yayın hayatına başlamaya gün sayan iki dizi perşembe gününde büyük rekabeti başlatıyor. İki dizide birbirinden iddialı dev kadrosu ve  farklı konusu ile ekranlarda fırtına estirecek. Bu durum zirvenin sahipleri Bir Zamanlar Çukurova ve Mucize Doktor'u hiç kuşkusuz yerinden edecek...

TRT 1' de "Bir Zamanlar Kıbrıs" başlıyor!TRT 1 bu sezon ekranlarda fırtına estirmeye devam ediyor. Özellikle Masumlar Apartmanı, Uyanış Büyük Selçuklu, Gönül Dağı ve yeni başlayan Teşkilat dizisi yayınlandıkları gün zirveyi kimseye kaptırmıyor.

Başrollerinde Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Gülper Özdemir ve Ahmet Kural'ın yer aldığı,  Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi 1 Nisan Perşembe günü TRT 1'de başlıyor. Yakın tarihte Kıbrıs'da neler yaşandığı, özgürlük mücadeleleri, zulümler, Türk halkının yaşadığı sorunlar, düşmanlıklar, ayrılıklar ve yarım  kalan hikayeleri konu edinen dönem dizisi izleyici tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin  senaryosu Başar Başaran ve Emre Özdür tarafından kaleme alınırken, yapımcılığını TMC Yapım üstleniyor. Yönetmen koltuğunda ise Hakan İnal oturuyor.

Kanal D'de "Camdaki Kız" başlıyor! 

Psikiyatr ve yazar  Gülseren Budacıoğlu'nun romanları dizi olmaya devam ediyor. İlk olarak İstanbulllu Gelin ile başlayan sonrasında Doğduğun Ev Kaderindir, Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı ile  devam eden uyarlamaya Camdaki Kız da dahil oluyor.

Gerçek hayattan uyarlama olan Budacıoğlu'nun eserleri ekranlarda zirvenin sahibi iken Camdaki Kız'dan da büyük başarı bekleniyor .

OGM Pictures'in yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda Nadim Güç'ün oturduğu, başrollerinde Burcu Biricik  ve Feyyaz Şerifoğlu'nun yer aldığı  Camdaki Kız 8 Nisan Perşembe Kanal D' de başlıyor.

Alev Alev ve Akrep final yapıyor!

Show TV ekranlarında perşembe günleri yayınlanan başrollerini Hazar Ergüçlü, Dilan Deniz Çiçek ve Demet Evgar'ın paylaştığı Alev Alev dizisi ile  Star TV ekranlarında  başrollerini Evrim Alasya ve Demet Akbağ'ın paylaştığı Akrep dizisi belli bir kemik izleyicisine sahip olsa da  zaten reyting oranları düşük dizilerdi. Bir Zamanlar Kıbrıs ve Camdaki Kız dizilerinin  yayın hayatına başlamasından sonra hiç şansı kalmayacak olan Akrep ve Alev Alev'in ilerleyen haftalarda final yapması bekleniyor.