Ünlü markanın şampanyasında ekstazi bulgusu resmen panik yarattı...

Federal Gıda Ajansı (FAVV) Moët & Chandon markasının içerisinde ikinci kez ekstazi maddesi bulunmasından dolayı içki tüketicileri uyarıldı.

Yetkililer, müşterileri ünlü şampanya markasının ürünlerini, içerdiği maddeden dolayı almamaları konusunda uyarırken panik tüm markaların sorgulanmasına seber oldu.

Sedat Peker'in İfşa Ettiği Ve Türkiye'yi Yönetti Dediği Turgut Yılmaz Kimdir? Ne İş Yaptı? Şirketleri Neler? Öldü mü? Sedat Peker'in İfşa Ettiği Ve Türkiye'yi Yönetti Dediği Turgut Yılmaz Kimdir? Ne İş Yaptı? Şirketleri Neler? Öldü mü?

OdaTV'nin haberine göre, üç litrelik Moët & Chandon Ice Imperial içki şişelerinde uyuşturucu madde tespit edildiği ve ürünlerin pek çok satış noktasında satıldığı açıklanırken uyarılar da yetkililerden geldi.

Belçikalı yetkililer tarafından Cuma günü yapılan açıklamada, Moët & Chandon markasının Belçika'daki belirli satış noktalarında çevrimiçi olarak satıldığın açıklandı ve müşteriler ünlü şampanya markasının ürünlerini, içerdiği maddeden dolayı almamaları konusunda uyarıldı.

Bu arada daha Şubat ayında, Hollanda ve Almanya'da birkaç kişinin ünlü markanın şampanyasını içtikten sonra şişedeki maddeden etkilendikleri ve hastaneye kaldırıldıkları açıklanmıştı ki bu ikinci vaka oldu.

Gıda Ajansı, ürünlerin hiçbir şekilde tüketilmemesi konusunda alıcıları uyarırken şişelerin dışında anormal bir şey olmadığı ancak dökerken içindekilerin köpürmediği, farklı bir renk ve kokuya sahip olduğunu açıkladı.

EKSTAZİ NEDİR

Ekstazi ya da Ecstasy, vücudun mutluluk hormonu olan serotoninin olağandan fazla salgılanmasına sebep olan uyuşturucu bir madde. Birçok tehlikeli yan etkisi olan madde, insanlarda fiziksel ve psikolojik bağımlılık yaratan madde.