Daha önce de yine kripto konusunda hedefine Elon Musk'ı alan Bill Gates, bu defa ağır bir yorumda bulundu...

Son dönemlerde özellikle kripto dünyasındaki yorumları dolayısı ile etkileri sonrası Twitter satın alma sürecinde şirket değerinde de aynı olumsuz etkilere sebep olan Elon Musk "trollük" ile anılmaya ve yorumlanmaya başlamıştı.

Kripto dünyasında son yaşananlar hakkında konuşan Microsoft'un kurucusu ve eski CEO'su Bill Gates, kripto para kullanıcılarını 'büyük aptal teorisi'ne inandıklarını söyleyerek eleştirdi.

Daha önce de yine kripto konusunda hedefine Elon Musk'ı alan Gates'in bu sözleri 'dolaylı olarak yine Musk'a aptallık göndermesi yapıyor' yorumuna sebep oldu.

Seçimlerde Parmak Boyası Geri Gelecek mi? CHP Kanun Teklifi Verdi mi? Sosyal Medya "Parmak Boyası" İle Sallandı! Seçimlerde Parmak Boyası Geri Gelecek mi? CHP Kanun Teklifi Verdi mi? Sosyal Medya "Parmak Boyası" İle Sallandı!

Elon Musk'tan Bill Gates'e hamile erkek emojisiyle gönderme - Son Dakika

Dünyanın en zengin insanlarından Bill Gates, katıldığı bir konferansta verdiği röportajda ShiftDelete'den aktarılan bilgilere göre; soruları cevaplarken şu an içerisinde bulunduğumuz dünya düzeninde ekonomik düzeylerin “hiç görmediği hızlı” değiştiğini belirtti. Sermayelerin hangi yöne doğru gideceğini belirsizleştiren bu durumun, büyük bir sorun olduğunun da ayrıca altını çizdi.

İklim değişikliğinin kötü sonuçlarından kaçınmak için harekete geçilmesi gerektiğini yineleyen Gates kripto paraların ve NFT‘lerin “Büyük aptal teorisine dayandığını” belirtti. Yüksek meblağlarda fiyatlandırılmış olan varlıkların, ancak onları satacak daha aptal birini bulduğunuz zaman sürekliliğini devam ettirileceği ifdesi ile dikkat çeken Gates akıllara Elon Musk'ı getirdi.

Ünlü milyarder, geçtiğimiz günlerde büyük bir hırsızlık olayıyla karşı karşıya kalan NFT projesi Bored App Yatch’a atıfta bulunarak, “Dijital pahalı maymun dünyayı baya iyileştirecek” sözleriyle adeta alay etti.

Bill Gates NFT ve kripto paralarla ilgili çarpıcı sözlerine ise “Aptal teorisi, bireylerin bir ürün satın alırken başka birinin daha da fazla bir meblağ ödeyeceğini düşünerek umutla satın almasından oluşuyor” derken kripto para borsasına ilişkin “Ben buna dahil değilim” dedi.

Sosyal medyada insanlar Bill Gates’e cevap vermesi için kripto para sözcüsü olarak anılan Musk‘ın açıklama yapmasını beklemeye başladılar.