BKM'nin soytarılarından Ersin Korkut'un sosyal medyada yayılan videoda Diyarbakır’a "Amed" diyerek Amed'in başkent olduğunu söylemesi büyük tepki topladı. Türkiye'nin toprakları üzerinde hak iddia eden ve Kürdistan hayali kuran imanın yer aldığı alçak if

Beyaz Show TV8'e Geliyor! Acun Ilıcalı Detayları Açıkladı! Beyaz Show TV8'e Geliyor! Acun Ilıcalı Detayları Açıkladı!
BKM'nin soytarılarından Ersin Korkut'un sosyal medyada yayılan videoda Diyarbakır’a "Amed" diyerek Amed'in başkent olduğunu söylemesi büyük tepki topladı. Türkiye'nin toprakları üzerinde hak iddia eden ve Kürdistan hayali kuran imanın yer aldığı alçak ifadeler sonrası sosyal medyada #ErsinKorkutTutuklansın etiketi açılınca Ersin Korkut Kürdistan hayalinden geri adım attı.


Diyarbakır başkentmiş!


Ünlülere yönelik düzenlenen uyuşturucu operasyonunda daha önce gözaltı uygulanan Ersin Korkut, görüntüde beraberindekilerle muhabbet ediyor ve yanındaki şahsın "Diyarbakır'ı nasıl buldun?" sorusuna, "Diyarbakır, Amed. Bizim başkentimiz." cevabını veriyor.Yanındaki şahsın ısrarlı şekilde "başkent" vurgusunda bulunması üzerine Ersin Korkut, bu kez "Seviyoruz Amed'imizi. Başkentimiz." karşılığını veriyor. İşi iyice soytarılığa döken Ersin Korkut'un yanındaki şahıs, "Abi gel sen başkanımız ol bizim. Belki daha iyi yönetilir ülke." diyerek bu kez de hükümeti hedef alıyor.


Ersin Korkut'a tükürdüğü yalattırıldı


Büyük gerilime neden olan ve sosyal medyada Ersin Korkut'un ifadeleri PKK'nın Kürdistan hedefinin Ersin Korkut tarafından dillendirildiği gerekçesiyle infiale yol açan görüntüler sonrası Ersin Korkut bu kez de sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak açıkça kıvırmaya başladı. Ersin Korkut, Twitter'daki paylaşımda, "Diyarbakır'ın binlerce senelik tarihi ile medeniyetlerin beşiği olduğunu ve kültür başkenti olduğunu" yazdı. Ersin Korkut, Diyarbakır'ın bir kültür başkenti olduğu anlamında "başkent" ifadesini kullandığını, İzmir'in Ege'nin kültür başkenti olması gibi Diyarbakır'ın da kültür başkenti olduğunu fakat düşüncesini doğru ifade edemediğini, kendisinin de siyasetten pek anlayan biri olmadığını, Türkiye'nin başkentinin tabii ki Ankara olduğunu, yanlış anlaşıldığı için çok üzgün olduğunu iddia etti ve herkesten özür dilediğini söyledi.


#ErsinKorkutTutuklansın


"Çevir kazı yanmasın" taktiğine daha da öfkelenen sosyal medya kullanıcıları bu kez de Twitter'da #ErsinKorkutTutuklansın tag'i oluşturdu. Açılan etiket Türkiye gündeminin ilk sırasına otururken Ersin Korkut'un PKK ağzıyla sarf ettiği skandal ifadeleri karşısında çok ağır ifadeler kullanıldı.