Et ve Süt Kurumu et fiyatlarına rekor bir zam yaptı. 1 kg kıyma, kuşbaşı, bonfile güncel fiyatı yok artık dedirtti. 1 kg kıymanın kilosuna tam 27 TL zam yapıldı.

Et fiyatları haberleri için detayları gelmeye devam ediyor. Et yemek artık lüks! Yok böyle zam! Ramazan ayına sayılı günler kala gelen zam kararı herkesi şoke etti. Et ve Süt Kurumu doğrultusundan çok mühim bir duyuru yapıldı ve et fiyatlarına zam yapıldığı belirtildi. Buna göre, et fiyatlarına yüzde 48 zam yapılırken bu zam tarafında 1 kg kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya, 1 kg kuşbaşının fiyatı da 62,50 liradan 92 liraya yükseldi.

1 kg kıyma, kuşbaşı, bonfile güncel fiyatı kaç TL oldu?

Ramazan ayına çok az günler kala Et ve Süt Kurumu, et fiyatlarında yüzde 48'lik bir zam yapıldı. Bu anlamda gelen zamla 1 kg kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya, 1 kg kuşbaşının fiyatı da 62,50 liradan 92 liraya kadar yükseldi. Bu fiyat artışının serbest piyasadaki fiyatları da yukarıya çekeceği belirtildi. 

Ziraat Bankası emekli maaşlarını alanlara uyarı verdi ve 100.000 TL'ye kadar yeni kredi kampanyası başlattı! Ziraat Bankası emekli maaşlarını alanlara uyarı verdi ve 100.000 TL'ye kadar yeni kredi kampanyası başlattı!

Kırmızı et fiyatı nasıl düşer?

Çözüm amacıyla gerekenlerin acil olarak uygulanmaya konması gelecekteki ülke hayvancılığı amacıyla büyük ehemmiyet arz etmektedir. İthalat ile ülke hayvan yetiştiricilerinin olumsuz ve telafi edilemeyecek şekilde etkilenmelerine rağmen önlemler ivedilikle alınmalı. Türkiye’nin kaynaklarının sonuna kadar kullanıldığından emin olunmadıkça dışalım. özendirilmemeli, iç kaynakların tüketimine öncelik verilmeli. Üreticinin ilk olarak girdi maliyetlerinin düşürülmesi ve dengelenmesi gerekmektedir.

Hayvancılıkta sermaye devir hızının düşük olması, risk ve belirsizliklerin fazlalığı, girdi maliyetlerinin maliyet amacıyla da yüksekliği sektörün fiyat ve fiyat dışı enstrümanlarla desteklenmesini mecburi kılmaktadır. Destekleme modelinde işletme ölçeklerini büyütmek ve verimlilik artışı temel alınmalı.