Türkiye de gözler yarın TÜİK'in açıklayacağı enflasyon oranına çevrilid ancak gelen bilgiler kokuttu.

Ekonomist Selçuk Geçer dün açıklanan İstanbul enflasyonu rakamları üzerine oldukça iddialı ve bir o kadarda kendinden emin bir çıkış yaparak Cuma gününü işaret etti ve “TÜİK enflasyonu yüzde 80 üstünde olacak. Yaşadığımız enflasyon yüzde 250 ye vuracak” dedi.

Yaşanılan ekonomi politikalarının en büyük eleştirmenlerinden olan ve yaşanılan süreçte de isabetli tahminleri ile ünlenen Selçuk Geçer korkutan enflasyon beklentisini yine sosyal medyadan açıkladı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Mayıs ayına ilişkin fiyat endekslerini yayımlamış ve açıkalanan rakam zaten eleştirilerle birlikte ciddi bir korku yararmıştı.

Mayıs ayı için açıklanan verilerinden sonra enflasyon rakamlarında yıllık yüzde 79,12; aylık olarak ise 5,76 artış olduğu İTO tarafondan açıklanırken, konuyu Selçuk Geçer kötü haberi vererek yorumladı

Yangınların Ardından Skandal Orman Kararı! AKP Milletvekili Bile "Yağma Düzeni" Dedi! Yangınların Ardından Skandal Orman Kararı! AKP Milletvekili Bile "Yağma Düzeni" Dedi!

Geçer oldukça iddialı söylemi ile “İstanbul'da enflasyon Mayıs ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 87,35 arttı. Göreceksiniz Cuma günü açıklanacak TÜİK enflasyonu yüzde 80 üstünde olacak. ENAG enflasyonu yüzde 200 ü aşacak... Yaşadığımız enflasyon yüzde 250 ye vuracak. Cümleten geçmiş olsun” diye yazdı.