George R. R.

George R.R. Martin'in kaleme aldığı ve Game of Thrones'un uyarlandığı Buz ve Ateşin Şarkısı serisinde anlatılan olaylara dayanan bir tiyatro oyununun hazırlandığı kaydedildi. Serinin yazarı Martin'in oyun yazarı Duncan MacMillan ve Dominic Cooke birlikte bu tiyatro oyununu üzerinde çalıştığı ifade edildi. The Hollywood Reporter'ın aktardığı habere göre tiyatro oyunu, Game of Thrones dizisinin geçtiği zaman diliminden öncesini anlatacak. İsminin ne olacağına dair bilgi verilmeyen oyunda, sevilen birçok eski karakterin yeniden görüneceği kaydedildi.


Tiyatro oyunu Yalancı Bahar Yılı'nda geçecek!


Tiyatro oyunu kitapta anlatılan olaylardan 16 yıl önceki Yalancı Bahar Yılı'nda geçecek. Deli Kral II. Aerys'in oğlu Prens Rhaegar Targaryen'in, Robert Baratheon ile nişanlı olan Lyanna Stark ile kaçmasının tetiklediği olaylar en sonunda Robert'ın isyanına yol açmıştı. İsyan sonucunda yaklaşık 300 yıldır Westeros'u yöneten Targaryen hanesi tahtan indirilmiş ve Robert Baratheon'un krallık dönemi başlamıştı.Tiyatro oyununun geçtiği zaman diliminin Robert'ın İsyanı'na neden olan Harrenhal'da düzenlenen "Büyük Turnuva" dönemini anlatacağı kaydedildi. Kitap evrenindeki en ünlü olaylardan biri olan bu turnuvada Ned Stark, Robert Baratheon, Rhaegar Targaryen, Jamie Lannister ve Barristan Selmy gibi ünlü isimler yer almıştı.

"Harrenhal Turnuvası'nın ayrıntılarını öğreneceğiz"


Tiyatro oyununa ilişkin açıklamada bulunan George R.R. Martin, savaşın tohumlarının genellikle bunun gibi barış dönemlerinde atıldığını söyledi. Krallığın en efsanevi şövalyelerinin Yalancı Bahar Yılı'nda gerçekleşen bu turnuvada yer aldığını belirten Martin, bu turnuvanın neden olacağı katliamın o dönemde henüz kimse tarafından bilinmediğini aktardı.Martin, kitaplarda ve dizide karakterler tarafından parça parça anlatılan bu olayın artık tamamını görebileceklerini ifade etti. Bu tiyatro oyununun 2023 yılında sahneleneceği tahmin ediliyor.

Tiyatro oyununun tanıtımında şu ifadeler geçiyor:
Oyun, izleyicileri ilk kez, şimdiye kadar gizemini koruyan dönüm noktası niteliğindeki bir olayın perde arkasının derinliklerine götürecek. Serinin en ikonik ve tanınan karakterlerinden birçoğunun yer aldığı yapım şimdiye kadar yalnızca ima edilen sırların ve yalanların ortaya çıkarılması sürecinde aşk, intikam, delilik ve kehanetlerle uğraşmanın tehlikeleri etrafında dönen bir hikayeye yer verecek.