AK Parti'nin Rize 7. Olağan İl Kongresi'nde partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, partinin Eskişehir, Aksaray ve Konya İl Kongrelerine de online olarak katıldı.

AK Parti'nin Rize 7. Olağan İl Kongresi'nde partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, partinin Eskişehir, Aksaray ve Konya İl Kongrelerine de online olarak katıldı. Terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine kaçırdığı 13 Türk vatandaşını 6 yıl esir tuttuktan sonra şehit etmesiyle ilgili konuşan Erdoğan, PKK'nın geçmiş yıllardaki katliamlarından bahsetti. Terör örgütü PKK'nın 1984 yılından bu yana en az 30 bin sivili katlettiğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK'nın katliama varan saldırılarından örnekler gösterdi. 6-8 Ekim olayları, Trabzon'da Eren Bülbül, Diyarbakır'daki Yasin Börü ile Aybüke Yalçın'ın da hain terör örgütü PKK tarafından öldürüldüğünü hatırlatan Erdoğan, Beşiktaş ve Güvenpark'taki bombalı saldırılara değindi. PKK'nın şantiye basarak işçi öldüren alçaklardan oluştuğunu dile getiren Erdoğan, terör gerçeğinin unutulmasına fırsat vermeyeceklerinin altını çizdi.


"ABD, Terörsitleri desteklediğini açıkça itiraz etti"


ABD'den gelen açıklamaların hayret uyandırıcı olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü YPG/PKK'nın ABD eliyle beslendiğinin adeta itiraf edildiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin her fırsatta terör destek vermediğini açıkladığını ama bir taraftan da DEAŞ'a karşı savaşan YPG'ye destek verdiğini bildirmesinin çelişkili olduğunu ifade etti. Kuzey Irak'taki teröristlerin ABD'den getirilen binlerce TIR ile desteklendiğini kaydeden Erdoğan, terör örgütü YPG'ye verilen tank desteğinin muazzam olduğunu dile getirdi. Her fırsatta NATO ortağı olarak Türkiye'yi uyaran ABD'nin teröristlere destek vermeyi kesmesi gerektiğini bildiren Erdoğan, öldürülen sivillerin kanının teröristlere destek verenlerin ellerine bulaştığını söyledi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert tepki


Kimin ne zaman ve nerede hangi faaliyetleri yürüttüğünü dikkatli şekilde izlediklerini aktaran Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun da bunu yakın zamanda öğreneceğini dile getirdi. Bu mücadelenin, Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a yaptığı yürüyüşe benzemediğini kaydeden Erdoğan, terör örgütüyle arasına mesafe koyamayan siyasetçilere halk tarafından büyük bir ders verileceğini vurguladı. Terörle mücadele eden Türkiye'nin mahkeme kararlarını görmezden gelen sosyal medya mecralarının da bulunduğunu aktaran Erdoğan, terörle arasına mesafe koymayan herkesin 13 kişinin katliamından az ya da çok sorumlu olduğunu ifade etti. Öte yandan Gara'da şehit edilen vatandaşlarla ilgili ilk kaçırıldıkları günden bu yana kurtarma çalışmaları yaptıklarını aktaran Erdoğan, maalesef bu görevde başarısız ancak olaydan sonra bölgedeki 42 teröristin gebertildiğini dile getirdi.