2006 yılında "Kalbime Gömerim O Zaman" şarkısı ile büyük bir patlama yaşayan Gökçe Kırgız, bu zamana kadar kendini Gökçe Kırgız olarak tanıtarak kariyer inşa eden Merve Doğan'a dava açtı!

Bir zamanların en popüler şarkısı "Kalbime Gömerim O Zaman" ile herkesin ses olarak tanıdğı Gökçe Kırgız'ın başına gelenler adeta bir absürt film. 2006 yılında internetin yeni yeni yayıldığı dönemde henüz 17 yaşındayken Gökçe Kırgız adında bir genç kızın söyelediği "Kalbime Gömerim O Zaman" şarkısı büyük bir patlama gerçekleştirmişti. 

Ancak bu genç kız eğitimine odaklanmak istediğin söyleyerek ortalığa çıkmamış ve şöhreti elinin tersiyle itmişti. Fakat nereden bilebilirdi ki bir sivri zeka çıkıp kendini Gökçe Kırgız gibi yıllar sonra pazarlayacak.

Yıllar sonra Merve Doğan adındaki bir genç kadın Gökçe Kırgız adıyla bir Facebook hesabı açıp Kalbime Gömerim şarkısıyla bir klip hazırlar. Bu kız mekan sahiplerine de kendini Gökçe Kırgız olarak tanıtıp sahne alabileceğini söyler. Ancak bir sorun oluşur. Kimlikte ki isim farklıdır. Daha sonra Merve Doğan işini şansa bırakmayarak hemen mahkemeye başvurur ve ismini Gökçe Kırgız olarak değişttirir.

Merve Doğan internetin yozlaşmasının en iyi örneğini vererek kendini Gökçe Kırgız olarak tanıtmaya devam eder ve hatta interne sitesi açar. O kadar rahattır ki bu yozlaşma sayesinde bir yarışma programında dahi katılır. Yarışmanın jüri üyelerinden Bület Ersoy ve Armağan Çağlayan bu sesin kesinlikle internetteli o patlama yaratan ses olmadığını söyler ancak Merve Doğan kendisinin Gökçe Kırgız olduğu iddiasını sürdürür.

Ancak Merve Doğan pek çok yapımcıyı ve müzisyeni inandırır ve 2017'de Suat Ateşdağlı ile single bile çıkarır. Hayranları kendisini Gökçe Kırgız olarak bilerek sevgilerini gösterir.

Burak Özçivit Katar’da Burak Özçivit Katar’da

Bu sırada gerçek Gökçe Kırgız ise Haliç Üniversitesi Türk Musikisi bölümüne girerek bu işin eğitimini alır. Gökçe en sonunda dayanamayarak ve internetin sayesinde yozlaşmanın yayılması her yerde kendini Gökeç Kırgız olarak tanıtan Merve Doğan'a dava açar.

Gökçe Kıgırz kendi şarkısı nedeniyle haciz bile geldiğini şöyle anlatıyor;

"Şarkı değişik isimlerle karşıma çıkmaya başladı. Benim bir şarkının noterde onaylatılması gerektiğinden bile haberim yoktu. En son Almanya üzerinden bir Türk ile bir telif davası yaşadım. Şarkının müzik hakları bende ancak sözleri bende görünmüyor. Bir takım hukuksal yaptırımlara da maruz kaldım. Sözleri başkasında göründüğü için, bir de tazminata mahkum oldum. Bankada çalışırken maaşıma haciz konuldu. Bir kuruş kazanmadan 25 bin lira tazminat ödedim."