15 Mart 2022 güncel evde bakım maaşı yatan iller listesi! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mart ayı evde bakım ücretleri yattı mı? Bugün hangi illerde evde bakım maaşı yattı. Evde bakım maaşı Mart ayı ödemeleri başladı mı? İşte detaylar…

Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor! Atatürk Üniversitesi, Çeşitli Branşlarda 99 Yeni Personel İçin Kapılarını Açıyor!

GÜNCEL 15 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak ödenen evde bakım maaşı hak sahipleri tarafından merakla araştırılıyor. 15 Mart tarihinin gelmesiyle beraber ödemeden yararlanan vatandaşların da araştırmaları başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı düzenli olarak verilen evde bakım maaşı ödemelerini her ayın 15’i ile 30’u arasında her gün farklı illerde olacak şekilde hesaplara yatırıyor. Peki 15 Mart 2022 güncel evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı mı? Mart ayı evde bakım ücretleri yattı mı?

Evde bakıma muhtaç ve dar gelirli olan hasta, yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak evde bakım maaşı ödemesi yapılıyor. Bakanlık, ayın 15’inden 30’una kadar belirlenen illerde ödemeleri hesaplara geçiyor. GÜNCEL 15 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi ise bakanlık tarafından her gün yayınlanıyor. Peki 15 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller belli oldu mu? Mart ayı evde bakım ücretleri yattı mı?

guncel-15-mart-2022-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-e-devlet-ve-sms-ile-evde-bakim-maasi-so-3

15 Mart 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Mart ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı. Bakanlık her ay olduğu gibi bu ayda evde bakım parası yatan iller listesi yayınladı. Bildiğiniz üzere evde bakım maaşı Ocak ayında yapılan zamla birlikte artık 2354 TL olarak ödeniyor. 15 Mart evde bakım maaşı yatan iller listesi içinde yer alan illerde yaşayanlar ödemelerin bugün çekebiliyor. İşte Evde bakım maaşı yatan iller listesi 15 Mart 2022:

guncel-15-mart-2022-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-e-devlet-ve-sms-ile-evde-bakim-maasi-so

E-devlet ve SMS ile evde bakım maaşı sorgulama ekranı

Evde bakım maaşı alan vatandaşlar kendi yaşadıkları ilde ödemelerin hangi gün yapılacağını sorgulayabiliyor. E-devlet evde bakım maaşı sorgulama için TC kimlik no ve kendinize ait şifre ile E-devlet girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan sosyal yardım ve bakım ödemeleri sorgulama bölümüne girerek sorgulama yapabilirsiniz. Evde bakım maaşını Ziraat Katılım Bankası üzerinden alan vatandaşlar ise SMS ile evde bakım maaşı sorgulama özelliğini kullanabilir. SMS ile evde bakım maaşı sorgulama için kısa mesaj bölümünden BAKIYE yazıp, 4747’e SMS atmanız yeterlidir.