Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

14 Ocak 2021 Perşembe 09:11:48

Son Güncelleme: 14/01/2021 09:13:37

Meteorolojiden kar ve fırtına uyarısı! Sıcaklıklar düşüyor, kış geliyor!

Meteorolojiden gelen son hava durumu raporuna göre bugün yurt genelinde sağanak ve kar yağışlı hava etkisini gösterecek. Sıcaklıklar bazı bölgelerde mevsim normalleri civarına inecek.

Uzun zamandır beklenen hava koşulları nihayet yurt genelinde etkili olmaya başladı. Meteorolojiden gelen bilgilere göre Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava dalgası yurdu kış koşullarına sokacak. Trakya’ya karla karışık sağanak yağış etkisini gösterecek. Marmara’nın doğusu ile güneyi, Karadeniz kıyıları, Ege bölgesi, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sağanak yağışlar etkisini gösterecek.

Kar yağışları nerede etkili olacak?

İç Anadolu ve Doğu Anadolu’da kar yağışlarının etkili olacağı bekleniyor. Kar yağışlarının doğu bölgelerde yoğun kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Adana, Hatay, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Karadeniz civarında sağanak yağışların kuvvetli olacağı öngörülüyor. Ülkenin iç ve doğu bölgelerinde sabah ile akşam saatlerinde görülecek buzlanma ve don olayına karşı vatandaşlar uyarıldı.

Son aylarda yaşanan kuraklıktan sonra gelen bu yağışlı hava dalgası hem vatandaşları hem de uzmanları sevindirdi. Hava sıcaklığı iç ve doğu bölgelerde mevsim normalleri civarına kadar inecek. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’da güneyli yönlerden esecek rüzgarlar yer yer kuvvetli (50-80 km/sa) olacak. Kuvvetli rüzgarlardan dolayı meydana gelebilecek çatı uçması v baca tıkanmasına karşı halka uyarı yapıldı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı