Son Dakika Mehmet Fatih Maçoğlu'ndan kötü haber! Tunceli Belediye Başkanı koronavirüse yakalandığını duyurdu

Son Dakika Mehmet Fatih Maçoğlu'ndan kötü haber. Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, üzücü haberi duyurdu. Maçoğlu koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Son Dakika Mehmet Fatih Maçoğlu'ndan kötü haber! Tunceli Belediye Başkanı koronavirüse yakalandığını duyurdu

Son Dakika Mehmet Fatih Maçoğlu'ndan kötü haber. Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, üzücü haberi duyurdu. Maçoğlu koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. 

Maçoğlu, dün yaşadığı boğaz ağrısından sonra hastanedeki tetkikleri ve yapılan test sonuçlarına göre, koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Maçoğlu, Tunceli Devlet Hastanesi'nde tedavi sürecinin başladığını ifade etti.

Maçoğlu paylaşımında. "Dün yaşadığım boğaz ağrısından sonra hastanedeki tetkiklerim ve yapılan test sonuçlarına göre koronavirüs testi sonucum pozitif çıkmıştır. Tunceli Devlet Hastanesinde tedavi sürecim başlamıştır. En kısa zamanda haberleşmek üzere." ifadelerini kullandı.

Maçoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu kimdir?

Fatih Mehmet Maçoğlu 20 Aralık 1968, Ovacık'ta doğdu. Asıl mesleği ise laborantlıktır.Ovacık Belediye Başkanıdır. 2014 Türkiye yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi'nden aday olarak seçilen Maçoğlu Türkiye'nin ilk TKP'li belediye başkanıdır. Maçoğlu, Türkiye Komünist Partisi (TKP) ile Demokratik Haklar Federasyonu'nun (DHF) seçimdeki ortak adayı idi.

Ovacık, Tunceli'ye bağlı Çemberlitaş köyü doğumlu, ilköğrenimini Ovacık YİBO'da, orta öğrenimini Bingöl Sağlık Meslek Lisesinde tamamladı. Meslek yaşamına 1989 ‘da Konya'nın Bozkır ilçesinde sağlık memuru olarak başladı. 1992 ile 2007 yılları arasında Tunceli'nin Pertek ilçesinde görev yaptı.

2006 yılında Çilimli ilçesine atandı fakat bu karar uygulanamadı. 2007 yılından bu yana Tunceli Devlet Hastanesini Acil Servis bölümünde Sağlık Memuru olarak çalışmaktaydı. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyesi olan Maçoğlu evli 2 çocuk babasıdır. 2014 Yerel Seçimleri için Kamu görevinden istifa ederek Tunceli'nin Ovacık ilçesinden belediye başkan adayı olmuş ve kazanmıştır.

Rakibi bir önceki belediye başkanı Mustafa Sarıgül (BDP) 2009 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde Ovacık Belediye Başkanı olmak için Cumhuriyet Halk Partisi'nden seçimleri kazanmış ancak Cumhuriyet Halk Partisi'nin 2013 yılı Temmuz ayında çözüm süreci ve anayasa yapım sürecindeki tutumunu protesto etmek için istifa ederek Barış ve Demokrasi Partisi'ne geçmiştir.

Maçaoğlu devlet hazinesine ait 650 dönüm araziye nohut, kuru fasülye ve patates ektirmiş, yaptığı açıklamada ise elde edilen gelirle ilçedeki yoksul ailelere yardım ettiklerini ve 78 öğrenciye aylık 200 lira burs sağladıklarını söylemiştir.

YORUM EKLE