Mültecilerle ilgili sert ve kesin tavrı ile sık sık gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yine tüm dikkatleri üzerine çekti.

Özdağ sosyal medyadan da destek gören açıklamasında yarın Suriye sınırındaki Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gideceğini belirterek "Reyhanlı'da, Türkiye-Suriye sınırına, iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere ilk mayını yerleştireceğiz” dedi.

“Buradan tüm dünyaya duyuruyorum” diyen Özdağ, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gideceğini ve Reyhanlı'da Türkiye-Suriye sınırına ilk mayını yerleştireceklerini anlatması sonrası sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Partisinin 1’inci Olağan Adana İl Kongresi’ne katılmak ve il binasının açılışını yapmak üzere kente gelen Ümit özdağ, partililer tarafından araç konvoyuyla karşılandı ve ilk olarak esnaf ziyaretinde bulundu.

Zafer Partisi’nin korkunç bir hızla büyüdüğünü anlatan Özdağ “Zafer Partisi önüne çıkan tüm engelleri tek tek devirerek ilerlemeye devam ediyor. Tüm Türkiye’ye zafer geliyor, siyasette dengeler yeniden kuruluyor. Zafer Partisi, milletin iradesini; Türk siyasetinde kararlı bir şekilde taşıyor” söylemi ile de dikkat çekti.

Özdağ, sosyal medyada ciddi bir kesim tarafından destek gören ve alkışlanan kararını şu ifadeler eşliğinde dile getirdi;

90badd281cb8a535258fab8e81727ef3

Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir? Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir?

“Türk milleti, Haziran 2023’te ‘Artık istemiyoruz, bunlar gitsin’ der ve Zafer Partisi’ni desteklerse; hazırladığımız Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile herkesi bir yıl içerisinde ülkesine göndereceğiz. Yeni mültecilerin gelmesini engellemek için ise sınırda çok kapsamlı bir savunma tedbiri geliştiriyoruz. Türkiye sınırındaki mayınların sökülmesiyle sonuçlanan Ottawa Antlaşması’ndan çekileceğiz. Yarın Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gidiyorum. Reyhanlı'da, Türkiye-Suriye sınırına, iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere ilk mayını yerleştireceğiz. Buradan tüm dünyaya duyuruyorum” diye konuştu.

(DHA)