Sri Lanka Güzellik Yarışması'nda yaşanan bir olay sosyal medyanın gündemine oturdu. Yarışmada birinci olan ve sahneye çıkarak tacını takan Pushpika De Silva'nın başına beklenmedik bir olay geldi.

Sri Lanka Güzellik Yarışması'nda yaşanan bir olay sosyal medyanın gündemine oturdu. Yarışmada birinci olan ve sahneye çıkarak tacını takan Pushpika De Silva'nın başına beklenmedik bir olay geldi. Silva'nın başından tacı alan 2019'un birincisi Caroline Jurie, tacı ikinci sıradaki yarışmacının başına taktı. Sri Lanka’yı Dünya Güzellik Yarışması’nda temsil edecek Pushpika De Silva'ın başından tacın zorla alınması şaşkınlık yarattı.

Kıskançlık krizine giren Caroline Jurie sahneye fırladı!


Sahneye çıkan 2019'un yarışma birincisi Caroline Jurie, Pushpika De Silva'nın boşandığını ileri sürerek tacı başından zorla aldı. Tacı ikinci olan yarışmacıya takan Caroline Jurie'ye sosyal medyadan nefret mesajları yağdı. Tacın başından zorla alınması karşısında adeta sahnede donup kalan Pushpika De Silva göz yaşlarına engel olmadı ve sahneden ayrıldı. Yaptığı tuhaf hareketi açıklamaya çalışan Caroline Jurie, boşanmış kişilere güzellik kraliçesi tacının verilmesinin kurallara aykırı olduğunu belirtti.


"Boşanmadım, dava açacağım"


Boşanma nedeniyle başından zorla tacı alınan güzellik kraliçesi Pushpika De Silva, yaşadığı kafa travması sonrası hastaneye kaldırıldığını kaydetti. Boşanmış bir kadın olduğunu iddialarını reddeden Silva, "Ayrılık başka, boşanma başka" diyerek henüz boşanmadığını söyledi. Silva, tacı başından zorla alan Caroline Jurie'nin terbiyesizce hareket ettiğini belirterek aşağılayıcı tavrından dolayı dava açacağını kaydetti.


Tacı iade edildi!


Silva'nın eşinden ayrı yaşadığını belirten güzellik yarışmacının organizatörleri, buna rağmen güzellik kraliçesinin henüz boşanmadığını hatırlattı. Maruz kaldığı hakaret ve yaşadığı olaydan dolayı Pushpika De Silva'dan özür dileyen organizatörler, tacı iade etti. Konuya ilişkin soruşturma açan organizasyon firmasının Ulusal Direktörü Chandimal Jayasinghe, Caroline Jurie'nin sahneye çıkarak tacı Silva'nın başından almasının "utanç verici" olduğunu belirtti.