Yastık altında doları ve euro'su olan vatandaşların dikkatini çekecek olan bir haber hazırladık. Euro ve doların ne zaman düşüşe geçeceği merak ediliyor.

Ziraat Bankası Acil Kredi Dönemi Başlattı! Nakit İhtiyacı Olanlara 60.000 TL Ödeme Yapılacağı Haberi Doğru Çıktı! Ziraat Bankası Acil Kredi Dönemi Başlattı! Nakit İhtiyacı Olanlara 60.000 TL Ödeme Yapılacağı Haberi Doğru Çıktı!

Elimizdeki dolar ve euroları bozduralım mı? Haber geldi! Hemen bakın! Vatandaşlar döviz bürolarına akın etti. Oluşturulan direnç noktalarını aşarak yoluna devam eden Euro ve Doların ne zaman düşüşe geçeceği birçok yatırımcının merak ettiği bir soru olmaya devam ediyor. ABD’de yapılan toplantı sonrasında doların fiyatları biraz daha artıyor.

Bozdurma Vakti Geldi Mi? 

Yabancı para birimlerinin değerinin artması artık uzmanların bile yorumlamakta zorlandığı bir noktaya geldi desek abartmış olmayız. Birçok yatırımcı yapacakları hamleler için uzmanlardan cevap beklerken uzmanlar ise önlerini net olarak göremediklerinden yatırımcılara sadece risk alıp beklemelerini söyleyebiliyorlar.

Amerika’nın ekonomisinin de kötüye gitmesiyle enflasyondan halkın daha az etkilenmesi için ülke ardı ardına faiz artırmaya başladı. Bu durumun en az bir sene daha süreceği konusunda birçok uzman hem fikir. Ama 2024 itibariyle Amerika’nın daha ılımlı bir politika izlemesi bekleniyor.

Bu ılımlı politikalar karşısında da Dolar ve Euro paritesi düşecek ve yüksek olmasa da aşağı yönlü bir ivmelenme olacaktır. Bu konuda birçok açıklama yapılsa da kişilerin yatırımlarını kendi düşünceleri ile yapmaları isteniyor. 

ilan365.net özel haber

Editörün notu: Haberimiz yatırım tavsiyesi değildir