Usta tiyatrocu Haldun Dormen koronavirüse yakalandı. 92 yaşındaki oyuncunun sağlık durumu nasıl? Haldun Dormen koronavirüse yakalandı sevenlerini korkuttu.

Teşkilat'a Yeni Gelen Oyuncu Tüm Dengeyi Bozdu! Murat Yıldırım Dayanamayıp Diziden Ayrılabilir! Teşkilat'a Yeni Gelen Oyuncu Tüm Dengeyi Bozdu! Murat Yıldırım Dayanamayıp Diziden Ayrılabilir!
Usta tiyatrocu Haldun Dormen koronavirüse yakalandı. 92 yaşındaki oyuncunun sağlık durumu nasıl? Haldun Dormen koronavirüse yakalandı sevenlerini korkuttu.

92 yaşındaki usta tiyatrocu Haldun Dormen, koronavirüse yakalandığını duyurdu. Test sonucunun pozitif çıktığını duyuran Haldun Dormen sevenlerini korkuttu.


Gülben Ergen, Kenan Işık, Seray Sever ve Sinem Kobal'ın başrollerinde yer aldığı ABD uyarlaması Dadı dizisinde canlandırdığı Pertev karakteri ile televizyon seyircisinin akıllarına kazanan 92 yaşındaki Haldun Dormen koronavirüse yakalandı.

Haldun Dormen yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi;HALDUN DORMEN KİMDİR?

Haldun Dormen 5 Nisan 1928 doğumludur. Kıbrıslı aydın bir iş adamı olan Sait Ömer Bey ile İstanbullu bir paşa kızı olan Nimet Rüştü Hanım'ın oğludur. Sekiz yaşında geçirdiği bir kaza sonucu sol ayağını sakatladı.

Galatasaray Lisesi’nde ortaokul öğrencisi iken Demirbank oyununda yirmibeş kuruş rolüyle oyunculuğa adım attı. Robert Kolej'inden mezun oldu.

ABD'de Yale Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi aldı ve Yüksek lisans derecesiyle mezun oldu.

ABD'de çeşitli tiyatrolarda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı.

İstanbul'a döndüğünde ilk olarak Muhsin Ertuğrul yönetimindeki Küçük Sahne'ye girdi. Beyoğlu'nda gençlerle birlikte 60 kişilik cep tiyatrosu açtı.

1957 yılında Dormen Tiyatrosu'nu kurdu.