ATV'nin sevilen dizilerinden Hercai 25 Nisan Pazar akşamı yayınlanan 69. bölümüyle final yaparak ekranlara veda edecek. Son dönemde bir hayli reyting kaybeden Hercai dizisinin bitecek olması sevenlerini üzdü. Bunun ardından izleyiciler Hercai dizisi neden

Başrollerini Akın Akınözü ve Ebru Şahin'in paylaştığı Hercai dizisi üç sezondur ATV'de izleyici karşısına çıkıyordu. Yapımını Mia Yapım'ın üstlendiği Hercai dizisi Aslanbey ve Şadoğlu Aileleri arasındaki intikam savaşından doğan destansı bir aşk hikayesini konu alıyordu. Çekimleri Mardin'de devam eden Hercai, ilk iki sezonunda cuma akşamı ekranlara gelirken üçüncü sezonun yarınsında pazar akşamına transfer oldu. Aşkları için birçok badire atlatan ve sonunda oğulları Umut'la yeni bir hayat başlayan Miran ve Reyyan'ın hikayesi bu akşam yayınlanacak yeni bölümde son bulacak. İzleyenler de şimdiden Hercai niçin bitiyor? Başak kanal geçer mi, tekrar başlar mı? Devamı olacak mı araştırmaya başladı. 

Herca neden bitiyor?

Yukarıda da söylediğimiz gibi gerek konusu gerek oyuncularıyla izleyenlere özledikleri konak dizisini geri veren Hercai, başlarda reytingleri alt üst etmiş ve cma akşamına damga vurmuştu. Ancak bir süre sonra senaryonun tıkanması diziyi düşüşe geçirince senaristler duruma müdahale etmiştir. Eklenen yan karakterlerle yeni olay örgüsü yaratan senaristlerin bu çabası Hercai için yeterli olmadı. Buna çzöüm bulmak isteyen kanal ve yapımcı da Hercai dizisinin gün değişikliğine gitmesine karar verdi. Dzinin fişini çeken ATV, Hercai'yi cumadan pazar gününe transfer etti. Ancak karşısında güçlü bir rakibi olmamasına rağmen Hercai kendini toparlayamadı. Düşen reytinglerde finali beraberinde getirdi.

Finalin bir diğer sebebi ise Akın Akınözü'nün davranışları ve set ekibiyle yaşadığı sorunları söylememiz yanlış olmayacaktır. Çünkü final bölümlerinin çekimleri sırasında bile sette gerginlik yarattığı iddia edilen Akın Akınözü, yapım şirketinin en tepe isimlerinden biriyle de davalık oldu. Akın Akınözü ile ilgili detayları aşağıdaki haberimizde bulabilirsiniz...

Sakla Beni’de Mete Hayatının Şokunu Yaşadı: Mete, İncila’ya Neler Yapacak? Sakla Beni’de Mete Hayatının Şokunu Yaşadı: Mete, İncila’ya Neler Yapacak?

AKIN AKINÖZÜ 'HERCAİ' SETİNİ KARIŞTIRDI İDDİASI!

Özetle Hercai dizisi, tıkanan senaryosu ve düşük reytingleri nedeniyle ekranlara veda ediyor. Gelelim hayranların Hercai yeniden başlar mı? sorusuna... Ne yazık ki böyle bir şey mümkün değil. Çünkü hiçbir kanal reytingleri bu kadar düşmüş ve senaryosunun ilerlemesi mümkün olmayan bir diziyi bünyesinde tutmak istemez. Bu nedenle Hercai, sosyal medyada hala çok ses getirse bile bir daha ekranlara gelmeyecektir.

Hercai 69. bölüm özeti! Finalde neler olacak?

Reyyan ve Miran, Yaren'in yarattığı kaos yüzünden dağılan aileyi toparlamaya çalışır. Hazar'ın emaneti olan torunlarını korumak için uzaklara giden Azize, hiç ummadığı birisini karşısında bulur. Reyyan, Umut Vakfı'nda yeni bir projeye başlar. Yeni proje, Reyyan ve Miran için sürprizlerle dolu bir yolculuğun başlangıcı olurken ikilinin hayatında yeni bir kapı aralanır.

ATV'de pazar akşamı ne yayınlanacak?

İzleyenlerin merak ettiği bir diğer soru da Hercai bitince ATV'de ne yayınlanacak sorusu oldu. Bunun cevabını da Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu 24 Nisan Cumartesi günü yazdığı yazıda verdi. Eyüboğlu, 69. bölümüyle ekranlara veda eden Hercai'nin yerine Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster? adlı yarışmanın başlayacağını müjdeledi. Birçok kişinin yıllardır takip ettiği Milyoner, hem ATV'de boş yayın günü kalmaması hem de seyircili olduğu için koronavirüs tedbirleri nedeniyle sezon finali yaparak ara vermişti. Geçtiğimiz haftalarda tanıtımları yeniden dönmeye başlayan Milyoner önümüzdeki hafta ya da en geç bayram sonrası izleyicisiyle buluşacaktır.