MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi! MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi!
Günlük dizilerde çalışarak başladığı profesyonel oyunculuğu ilerletmek için İstanbul’a gelen oyuncu birçok etkileyici projede yer almıştır. Şimdilerde YouTube kanalı ile hazırladığı talk show programında oyuncuları ağırlayan İbrahim Selim çok renkli bir kişiliğe sahiptir.

İbrahim Selim Nereli?


İbrahim Selim Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Artvinli olan oyuncunun hayatının büyük bir kısmı Ankara’da geçmiştir. Üniversite eğitimi de dahil olmak üzere çocukluk ve gençlik yıllarını Ankara’da geçiren yetenekli oyuncu ardından Ankara’da TRT kanalındaki günlük dizilerde roller alarak profesyonel meslek hayatına başlamıştır. Kendisi için daha fazlasını istediğini bilen İbrahim Selim ani bir karar ile İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul’da başlarda tiyatrolarda oynayan yetenekli oyuncu ardından kamera önü projelerine de dahil olmuştur. Esprili kişiliği ile de bilinen oyuncu şimdilerde Talk Show programı sunmaktadır.

İbrahim Selim Kaç Yaşında?


İbrahim Selim 1979 senesinde dünyaya gelmiştir. Güncel tarihimize göre hesaplamalar yaptığımızda yetenekli oyuncunun yaşı 41 çıkmaktadır. 2021 yılının Nisan ayında İbrahim Selim 42 yaşına girecektir. Nisan ayının sonlarında doğan oyuncunun burcu ise boğadır.

İbrahim Selim Dizileri


Ankara’da doğan ve tüm eğitim dönemlerini burada geçiren yetenekli oyuncu önce Biyoloji bölümünde eğitim alarak sonradan kendisi için uygun bölümün bu olmadığını anlar. Hacettepe Üniversitesi Konservatuarına giden İbrahim Selim buradan başarı ile mezun olmayı başarır. Mezuniyetinin ardından yetenekli oyuncu TRT kanalında günlük dizi programlarında çeşitli görev ve rollerde yer almaya başlar. Kendisi için yeterli olanın yine bu olmadığına karar veren İbrahim Selim İstanbul’a taşınma kararı alır. Burada hem tiyatrolarda görev alır usta oyuncu hem de kamera önü oyunculuk deneyimini tadar. Ardından da bir çok dizi, film projesinde görev alır. Hala tiyatroya büyük önem veren İbrahim Selim Alice Müzikalinde oldukça usta oyuncularla birlikte harika bir performans sergiledi yakın zamanda. Son işi olarak ise hala devam ettiği talk show sunuculuğu söylenebilir.

2005 senesinde Ne Seninle Ne Sensiz isimli televizyon dizisi yakışıklı oyuncunun ilk kamera önü oyunculuk deneyimi olmuştur. 2006 senesinde de İbrahim Selim Sınav isimli sinema filminde rol almıştır.

2007 senesinde Zoraki Koca ve Ters Yüz isimli iki televizyon dizisinde daha rol almıştır yetenekli oyuncu.

2008 senesinde Vurgun, 2009 senesinde ise Aynadaki Düşman dizileri ile de kariyerine devam etmiştir İbrahim Selim.

2011 senesinde Leyla ile Mecnun adlı televizyon dizisinde, 2012 senesinde ise Çıplak Gerçek isimli dizide rol almıştır İbrahim Selim.

2012 ve 2013 seneleri arasında Şubat dizisinde rol alan yakışıklı oyuncu, 2013 senesi sonlarında da Fatih adlı dizi kadrosunda yerini almıştır.

2014 senesinde Ulan İstanbul, 2015 senesinde ise Poyraz Karayel isimli unutulmaz dizilerde de önemli rollere hayat vermiştir İbrahim Selim. Güllerin Savaşı, Hayati ve Diğerleri usta oyuncunu dahil olduğu diğer dizi kadrolarıdır. 2018 senesinde Şahsiyet isimli internet dizisinde de son derece ustaca bir oyunculuk sergilemiştir İbrahim Selim. Dizi başlı başına zaten çok sevilmiş birçok övgü almış ödüllendirilmiştir.

Şimdilerde online kanallar ile izleyiciye sunulan bir Talk Show programında sunuculuk yapan İbrahim Selim samimi ve eğlenceli sohbeti ile hem konuklarını hem de seyirciyi mutlu etmeyi başarıyor.

Editör: İlan35