Ian Fleming'in yaratıcısı olduğu kurgusal ajan karakteri olan 007 James Bond, sinema tarihine damga vuran isimlerden biri oldu. İlk defa 1962 yılında Dr. No adıyla gösterime giren ve ünlü oyuncu Sean Connery'nin canlandırdığı İngiliz istihbarat örgütü üyesi ajan James Bond'un maceraları yıllar içinde izleyiciyi ekranlara bağladı. Sean Connery'nin dışında George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton ve Pierce Brosnan tarafından canlandırılan James Bond karakterine hayat veren son isim olan Daniel Craig ile birlikte şimdiye adar 24 James Bond filmi vizyona girdi. Daniel Craig'in son kez James Bond rolü için kameralar karşısına geçtiği açıklanan No Time to Die filmi bu yıl Ekim ayında seyirciyle buluşacak.

Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti… Türkiye’nin En Popüler Kadını Listesinde Değişiklik! Hande Erçel’i Tahtından Etti…

"Martini içme klişesini aşmanın zamanı geldi"

Yeni James Bond filmini duyurulmasıyla birlikte İngiliz İstihbarat Teşkilatı M15 bir kez daha gündeme geldi. Teşkilatın iç yüzünde değişikliklere gitmek istediklerini aktaran MI5’ın Genel Direktörü Ken McCallum, kurumun daha şeffaf bir yapıya ulaşması için çalıştıklarını söyledi. Filmlerde teşkilatın bir üyesi olan ünlü james Bond'un sürekli martini içtiğini hatırlatan Ken McCallum, "Martini içme klişesini aşmanın zamanı geldi" açıklamasını yaptı. 

"Kimsenin kendini dışlamasına gerek yok"

James Bond'un elit yaşam tarzı nedeniyle istihbarat teşkilatı M15 hakkında yanlış düşüncelere kapılabilen insanların bulunduğunu kaydeden McCallum, bu algıyı değiştirmek istediklerini söyledi. Farklı sosyo-ekonomik geçmişe sahip insanların da teşkilat bünyesinde görev yapabileceğini kaydeden McCallum; engelli olma durumu, cinsiyet, cinsel yönelim ve etnik köken farklılıklarının kendileri için önemli olmadığını vurguladı. Hak eden herkesin kurumda yer alabileceğini kaydeden McCallum, "Kimsenin kendini dışlamasına gerek yok" dedi.

No Time to Die filmi Ekim ayında geliyor!

James Bond filmeri sayesinde en popüler istihbarat teşkilatlarından biri olan ve 112 yıllık geçmişi bulunan sahip olan M15, resmi Instagram hesabı açtığını duyurarak herkesi şaşırttı. Öte yandan Daniel Craig'in son kez James Bond karakterini canlandıracağı serinin 25'inci filmi olan No Time to Die (Ölmek İçin Zaman Yok) filmi bu yıl Ekim ayında gösterime girecek. Pandem nedeniyle gösterim tarihi ertelenen filmin düzenlenecek gala töreni için yaklaşık 10 milyon sterlinin harcanacağı aktarıldı.

Editör: İlan35