İnstagram'a girmek isteyenler güçlüklerle karşılaşıyor. Bu durumda Instagram çöktü mü son dakika! İnstagram neden çöktü? Soruları sorulmaya başlandı.

İnstagram'da yaşanan sıkıntılar şu saatlerde devam ediyor. İnstagram'a girmek isteyenler yavaşlık ile karşılaşıyor. Peki İnstagram çöktü mü son dakika! İnstagram neden çöktü? 

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

İnstagram çöktü mü son dakika! İnstagram neden çöktü? 

Instagram'ın çökmesi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapılır yapılmaz sayfamızda detaylarını bulabilirsiniz. 
Facebook IN.'nin Meta ismine geçmesi sonrası, şirket içeriğinde yer alan fotoğraf ve video paylaşılan sosyal medya programı Instagram'ın direkt mesaj alanında sorun yaşanıyor.

Instagram çökerse nasıl düzeltilir?

Sadece Instagram programınız çöküyorsa bu birtakım problemleri düzeltebilir. Geçici bir tekleme olabileceği amacıyla Instagram programınızı tekrardan başlatmayı denemekten zarar gelmez.

Cep telefonunuzda Ayarlar ve Uygulamalar’ı açın.

Instagram’ı Durmaya Zorla’yı seçin (Android).

Durmaya Zorla alternatifi basılmayabilir, o vakit program esasen kapanmıştır ve tekrardan başlatabilirsiniz.

iPhone ya da iPad’de buna lüzum yoktur.

Uygulama önbelleği, Instagram’ın etkili bir şekilde çalışması amacıyla gereken geçici dosyaların saklandığı bir yerdir. Dosyaların üstüne yanlış ya da sorunlu bilgiler yazıldığında Instagram çökebilir, kapanabilir. Önbelleği temizlemek bunu çözecektir. Önbelleği temizlemek telefon belleğiyle alakalı problemleri çözer ve Instagram’ın kendi kendisine sık sık kapanmasını önleyebilir. Önbelleği temizledikten sonra iPhone ya da Android cihazınızı tekrardan başlatın.