Yeni yılın gelmesine az kala bankalardan müşterilerine harika kampanyalar gelmeye devam ediyor. yeni kampanyalardan bir tanesi de İş Bankasından geldi. Başvuru yapan herkese 10.000 TL faizsiz taksitli nakit avans ayrıcalığı verileceği belirtildi. İşte detaylar…

Yeni yılın gelmesine az kala bankalardan müşterilerine harika kampanyalar gelmeye devam ediyor. yeni kampanyalardan bir tanesi de İş Bankasından geldi. Başvuru yapan herkese 10.000 TL faizsiz taksitli nakit avans ayrıcalığı verileceği belirtildi. İşte detaylar…


2023 yılının yaklaşması ile bankalardan kampanyalar gelmeye devam ediyor. Milyonlarca vatandaş yeni yılın yaklaşması ile memur ve emekli maaşlarına ayrıca asgari ücrete gelecek zam oranlarını merak ederken bankaların kampanyalarını da yakından takip ediyor. Bu bağlamda İş Bankasının kampanyaları dikkat çekiyor. 

Ekran Resmi 2022-12-16 23.55.36


İş Bankası’ndan Müjde!


1990’ lı yıllarda soğuk savaşında bitmesi ile küreselleşme hızla yayıldı. Küreselleşme ile karşılıklı bağımlılık teorisi ülkeler arasında yaygın bir şekilde uygulanmaya başladı. Tabi bölgesel entegrasyonlar da hızla kurulmaya başlandı. Entegrasyon, küreselleşme ve teknolojinin hızla yayılması ile ülkeler arasında mallar, hizmetler, sınır ve kişilerin serbest bir şekilde dolaşması da daha da yaygınlaştı. Bu bağlamda uluslararası sistemde devletten çok uluslararası kuruluşların etkin olmaya başladığını ifade edebiliriz.


Uluslararası sistemde her ne kadar uluslararası kuruluşlar etkin bir şekilde yaygınlaşmış olsa da asıl aktörün devlet olduğunu asla unutmamak gerek. Dolayısı ile uluslararası kuruluşların da temelinde yine devletlerin çıkarları ve istekleri bulunmaktadır. Tabi entegrasyon ile bazı alanlarda egemenlik ulus- üstü otoriteye verilebilir. Ancak devlet aktörünün kesinlikle göz ardı edilmemesi gerektiği belirtilmelidir. 

Parasını çekmeyen veda etsin! Bankadaki hesaplar kapanıyor Parasını çekmeyen veda etsin! Bankadaki hesaplar kapanıyor


Uluslararası sistemde yer alan aktörlere değindik. Dolayısı ile birbirine karşılıklı bağımlılık teorisi içine olan ülkelerde yaşanan en ufak bir ekonomik sorundan diğer ülkelerin de etkilendiğini ifade edebiliriz. İçinde yaşadığımız döneme baktığımız zaman hem küresel piyasalarda hem de ülkemizde yüksek enflasyon rakamları ile mücadelenin devam ettiğini belirtebiliriz. 

Ekran Resmi 2022-12-16 23.55.53


Herkese 10.000 TL Faizsiz Taksitli Nakit Avans!


Küresel ve ulusal piyasalarda mevcut durum anlatılmaya çalışıldı. Dolayısı ile yıl başının da yaklaşması ile bankaların hazırladıkları kampanyalardan yararlanmak için milyonlarca insan bunları yakından takip ediyor. Bu bağlamda Türkiye’ nin en köklü bankalarından olan İş Bankası hazırladığı kampanyalardan adından bahsettirmeye devam ediyor.


Temmuz 2022 tarihinde ülkemizde memur ve emekli maaşlarına aynı zamanda asgari ücrete gelin zammın ardından emekli promosyon ödemelerinde en çok konuşulan banka İş Bankası olmuştu. İş Bankası o dönem emekli promosyon ödemelerinde 3 yıl maaşını alma taahhüdü veren kişilere kampanyadan yararlanmaları için destekte bulunmuştu. Bankalar o dönem kendi müşterilerini rakip bankalara kaptırmamak için yarışa girip birbirinden güzel kampanyalar hazırladılar. Hatta her ay kampanyalar güncellenerek rakamlar daha da arttırıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ nın talimatı ile o zaman kamu bankaları da sürece dahil olmuştu.


İş Bankası’ nın yeni kampanyasına baktığımız zaman: İnternet sayfasında yer alan bilgi kapsamında İşCepten İş Bankası müşterisi olan kişilere 10.000 TL’ ye kadar faizsiz taksitli nakit avans ayrıcalığından faydalanma imkanı veriyor. Kampanyadan faydalanmak için kişilerin İşCep uygulamasında bulunan “müşteri olmak istiyorum” özelliği doğrultusunda İş Bankası müşterisi olan kişilerin kredi kartına 10.000 TL’ ye kadar faizsiz taksitli nakit avans fırsatı ve daha birçok ayrıcalıktan yararlanma imkanı veriliyor.  Kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin 31.12.2022 tarihine kadar İşCep uygulamasından başvuru yapması gerekmektedir. Dolayısı ile kredi kartı başvurusu onaylanan müşteriler bu kampanyadan yararlanabilecek. 


İş Bankasının hazırlamış olduğu bu kampanyadan müşteriler yalnızca bir defa yararlanabilecek ve faizsiz TNA 5 ay vade ile sınırlı olacaktır. Siteden edinilen bilgi doğrultusunda beş aydan farklı vadelerde ve 10.000 TL üzerinde miktarda geçerli faiz oranlarının uygulanacağı belirtildi. Kampanya kapsamında kullanılacak taksitli nakit avans miktarı 300 TL ile 10.000 TL arasında olacağı ifade edildi.