2017'de vizyona giren Justice League filminin oyuncularından biri olan Ray Fisher'ın, filmin senaristi Joss Whedon hakkında yaptığı "psikolojik istismarcı" suçlamasıyla başlayan tartışma büyüyor. Filmde Cyborg karakterini canlandıran 33 yaşındaki Ray Fis

2017'de vizyona giren Justice League filminin oyuncularından biri olan Ray Fisher'ın, filmin senaristi Joss Whedon hakkında yaptığı "psikolojik istismarcı" suçlamasıyla başlayan tartışma büyüyor. Filmde Cyborg karakterini canlandıran 33 yaşındaki Ray Fisher, senarist Joss Whedon'ın oyunculara iğrenç şekilde davrandığını belirtti.Buffy The Vampire Slayer dizisinin başrol oyuncusu Charisma Carpenter da hamile olduğu sırada Joss Whedon'ın kendisine "çirkin ve şişmansın" dediğini öne sürdü. Charisma Carpenter, bu sözler karşısında şoke olduğunu ve psikolojik olarak çöküntü yaşadığını dile getirdi.


Konuyla ilgili DC araştırma başlattı!


Justice League oyuncularından Ray Fisher, Joss Whedon hakkındaki bütün iddialarının kanıtlı ve doğru olduğunu belirti. Ünlü oyuncu buna kanıt olarak Joss Whedon'ın, kendisine herhangi bir dava açmamasını gösterdi. Konuyla ilgili DC'nin bir araştırma başlattığı kaydedildi. Joss Whedon hakkındaki iddialara bunlarla da sınırlı değil. Justice League filmide Wonder Woman karakteriyle boy gösteren Gal Gadot'un da Joss Whedon'ın çeşitli tehditlerine maruz kaldığı belirtildi.


Gal Gadot'u tehdit etti: Seni aptal gibi gösteririm!


Konuyla ilgili bir haber paylaşan The Hollywood Reporter, Gal Gadot'un kullanmak istemediği repliklerin senarist Joss Whedon tarafından kendisine zorla söyletilmeye çalışıldığını bildirdi. Wonder Woman karakterine uymayacak bazı repliklere itiraz eden oyuncu Gadot'un, karakterin gerçekliğini bozmamak için senaryonun bazı kısımlarındaki replikleri söylemek istemediği kaydedildi.Senarist Whedon'un ise buna karşılık Gal Gadot'a, "Söylemezsen seni senaryoda aptal gibi gösteririm" ve "kariyerini bitiririm" gibi tehditler savurduğu aktarıldı. 35 yaşındaki Gal Gadot verdiği bir röportajda Joss Whedon ile çalışmanın en iyi deneyimlerinden biri olmadığını belirtmişti.