Mübaşir, Zabıt Katibi ve Gardiyan Alımı için bekleyiş sürüyor

Birçok aday tarafından zabıt katibi, mübaşir ve infaz koruma memuru ( gardiyan ) alımı bekleniyor. 31 Aralık 2018 tarihinde TV programında personel al

Mübaşir, Zabıt Katibi ve Gardiyan Alımı için bekleyiş sürüyor
Birçok aday tarafından zabıt katibi, mübaşir ve infaz koruma memuru ( gardiyan ) alımı bekleniyor. 31 Aralık 2018 tarihinde TV programında personel alımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 10 bin personel alımı yapılacağını açıklamıştı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün açıklamasının ardından 1,5 ay geçmesine rağmen henüz ilgili alım ilanları gelmedi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül alımların Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı bünyesine yapılacağını ve toplamda 10 bin alım düzenleneceğini kamuoyu ile paylaşmıştı.

Alımlara ait net bir tarih vermem uygun değildir sözlerinin yanı sıra alınacak kadro detaylarını bildirdi. Bu kapsamda alımlar mübaşir, hizmetli, şoför, infaz ve koruma memuru, zabıt katibi ve teknisyen kadrosu olarak kayıtlara geçti. Bu kadroların yanı sıra başka kadrolar açılır mı bilinmemekle beraber, Bakanın açıkladığı kadrolardan bazıları yukarıda sayılanlar için yapılacaktır.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 21:53
YORUM EKLE