Titanik, Sil Baştan, Avatar, Okuyucu, Finding Neverland ve Spotligt gibi filmlerde gösteren ünlü Hollywood oyuncusu Kate Winslet, kariyerine dair samimi açıklamalarda bulundu. Rol aldığı filmlerde çok sevişme sahneleri çeken ünlü aktris, bu sahnelere ili

Titanik, Sil Baştan, Avatar, Okuyucu, Finding Neverland ve Spotligt gibi filmlerde gösteren ünlü Hollywood oyuncusu Kate Winslet, kariyerine dair samimi açıklamalarda bulundu. Rol aldığı filmlerde çok sevişme sahneleri çeken ünlü aktris, bu sahnelere ilişkin gerçek hislerinden bahsetti. Oyunculuğa 11 yaşında bir televizyon reklamıyla atıldığını kaydeden 46 yaşındaki ünlü oyuncu, 30 seneyi aşkın meslek hayatında bazen kendisini "nesneleştirilmiş" gibi hissettiğini ifade etti. Bu duyguya en çok sevişme sahneler çekilirken kapıldığını aktaran Winslet, geçmişe dönüp bakınca bu duyguları daha iyi anladığını belirtti.


"Bu film beni kariyerim hakkında düşünmeye itti"


Konuyla ilgili hislerini Radio Times adlı programda anlatan ünlü aktris, geçen yıl gösterime giren Ammonite da Saoirse Ronan adlı filmde de sevişme sahneleri çektiğini hatırlattı. Buna rağmen bu filmde "nesneleştirilme" hissine asla kapılmadığını kaydeden Winslet, bu filmin kendisini kariyeri hakkında düşünmeye ittiğini belirtti.Geçmişte çektiği birçok sevişme sahnesinde kendisinin bir cinsel obje gibi kullanıldığını kaydeden 46 yaşındaki güzel oyuncu, o sahneleri çekerken bunun bilincinde olmadığını dile getirdi.

"Vücudumu sergilemekle ilgili sıkıntım yok"


Çıplak sahnelerde oynamakla bir sorunu olmadığını aktaran Winslet, bunun kendisine guru verdiğini belirtti. Doğum yaptıktan 40 yaş sonrası vücudunu saklama gereği duymadığını aktaran ünlü oyuncu, bundan utandığını dile getirdi. 2008 yılında Oscar ödülü kazandığı The Reader (Okuyucu) adlı filmdeki sevişme sahneleriyle büyük yankı uyandıran Kate Winslet'ın en ünlü filmi, Leonardo Di Caprio ile başrollerini paylaştığı Titanik filmi (1997) oldu. Ünlü aktris Winslet; Titanik, Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan) ve Little Children (Tutku Oyunları) filleriyle "En İyi Kadın Oyuncu" dalında Oscar adayı olmuştu.