Türkiye'de pandemi yasaklarının tümü kalkmışken, halen devam eden tek yasak olan müzik yasağı tartışılmaya devam ederken önce festival yasakları gelmişti. Şimdi de artarda konser baskınları başlayınca soru işaretleri de netleşmiş oldu.

Henüz geçtiğimiz gün İstanbul Sarıyer'de Kenan Doğulu'nun konserinde uygunalan polis baskını bu defa da Sertab Erener konserinde yaşandı.

Polis'in, organizatöre telif baskını yaptğı konser Türk pop müziğin sevilen ismi Kenan Doğulu'nun Sarıyer’de alışveriş merkezinde gerçekleşmişti.

MESAM ve MSG temsilcisi Avukat Umay Neva Kaya, polis eşliğinde konser alanına gelelerek konsere müdehalede bulunmuştu.

MESAM Ve MSG Dikkat Çekti! Sahipleri Kim? Baskınlar Neden Yapılıyor? Baskın mı? Baskı mı?

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) adına polislerle birlikte gelen Avukat Kaya, umuma açık alanlarda müzik kullanımı için yasal olarak alınması gereken izni almadan ve meslek birlikleri ile herhangi bir lisans sözleşmesi yapmaksızın canlı konser etkinliği düzenlediği gerekçesini Kenan Doğulu konseri baskını sebebi olarak sunmuştu ki baskın bununla kalmadı.

“Burada mahkeme kararı ile tespit gerçekleştirmek için bulunuyoruz. Bu gerçekleştireceğimiz etkinliğin sanatçı ve müzisyenlerle hiçbir ilgisi yoktur. Bizim burada asıl muhatabımız bu organizasyonu gerçekleştiren organizasyon şirketidir” diyen Avukat Umay Neva Kaya, bu defa da Sertab Erener konserinde görüldü.

MESAM Ve MSG Dikkat Çekti! Sahipleri Kim? Baskınlar Neden Yapılıyor? Baskın mı? Baskı mı?

Polis ekipleri dün gece de yine aynı mekandaki Sertab Erener konserine telif baskını yaptılar. Konsere sivil polisler eşliğinde gelen MESAM ve MSG avukatı bu defa Neva Umay Balıkcıoğlu oldu.

Sivil polisler eşliğinde konser alanına gelen avukat “Umuma açık alanlarda müzik kullanımı için yasal olarak alınması gereken izni almadan ve meslek birlikleri ile herhangi bir lisans sözleşmesi yapmaksızın canlı konser etkinliği düzenlediği gerekçesiyle” dedi.

MESAM ve MSG temsilcisi Avukat Balıkcıoğlu ve gözlemci, konseri düzenleyen organizatörlerle tespit yaptıktan sonra konser alanından ayrılırken, Sertab Erener konsere devam etti ancak müzük yasakları, festival iptalleri derken şimdi de ilginç şekilde başlayan konser baskınları dikkat çekti.

Dolayısı ile hem MESAM hem de MSG merak konusu olurken sahipleri, başkanları ve üyeleri de merak konusu oldu.

MESAM Ve MSG Dikkat Çekti! Sahipleri Kim? Baskınlar Neden Yapılıyor? Baskın mı? Baskı mı?

AK Parti milletvekili aday adaylığı ile hatırlanan Recep ERGÜL'ün başkanlık yaptığı Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM)' da Başkan Yardımcısı ise İseknder Paydaş.

Neler Oluyor? Ambulanslarda Bile Kaçak Göçmen Taşınıyor! Abulansta Yakalanan 12 Kaçak Afganlı Kafaları Karıştırdı! Neler Oluyor? Ambulanslarda Bile Kaçak Göçmen Taşınıyor! Abulansta Yakalanan 12 Kaçak Afganlı Kafaları Karıştırdı!

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) Başkanı ise 'Atatürkçüyüm, Erdoğan'a şarkı söylemem' sözleri ile hatırlanan ünlü şarkıcı Candan Erçetin.

Müzik yasakları tartışılmaya ve anlamı aranmaya devam ederken öne çıkan bu konser baskınları ise kafaları karıştırdı. Yaşanan baskınlar sosyal medyada "baskın mı yoksa baskı mı?" diye sorulmaya başlandı.