Dün gerçekleştirilen 93'üncü Oscar Ödül Töreni öncesi kırmızı halı, geleneksel şıklık yarışına sahne oldu. Marvel'ın Spider Man filmlerinde de oynayan şarkıcı Zendaya'nın sarı maskesiyle uyumlu elbisesi ve 6 milyon dolarlık kolyesi kırmızı halı geçidine d

Burak Özçivit Katar’da Burak Özçivit Katar’da

Sosyal mesafe kurallarının ön planda tutulduğu 93'üncü Oscar Ödül Töreni, Dolby Tiyatrosu ile Union Garı'nda gerçekleştirildi. Geceye damga vuran filmlerden biri olan Nomadland, En İyi Film Ödülü'nün sahibi oldu. Filmin yönetmenlik koltuğunda oturan Chloé Zhao, "En İyi Yönetmen" ödülüne lâyık görüldü, filmin başrolü Frances McDormand ise "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı. 

En İyi Erkek Oyuncu ödülü the Father filminde canlandırdığı karakterle Anthony Hopkins'e gitti. David Fincher'ın yönetmenliğinde çekilen Mank ise törenden 4 ödülle ayrılarak geceye damgasını vurdu.

Sarı elbiseyle kırmızı halıyı yakıp geçti!

Ödül töreninden önce ise geleneksel kırmızı halı geçidi gerçekleştirildi. Kırmızı halıya çıkan birbirinden şık ünlüler, adeta görsel bir şölene imza attı. Tom Holland ile başrolünde yer aldığı Marvel'ın Spider Man filmleriyle tanınan şarkıcı Zendaya, kırmızı halıya damga vuran isimlerden biri oldu. Sarı maskesiyle uyumlu bir sarı elbiseyle kırmızı halıda boy gösteren Zendaya nefesleri kesti.

Kolyenin değeri 6 milyon dolar!

Los Angeles'ta bulunan Union Station’da gerçekleştirilen törene katılan 24 yaşındaki ünlü şarkıcının sarı kıyafetiyle kırmızı halıda yürümesi, geceye damga vuran anlardan biri oldu. Zendaya'nın en çok dikkat çeken aksesuarı ise yaklaşık 6 milyon dolar değerinde olduğu belirtilen mücevherleriydi. 

Dikkat çeken kolyenin "183 karatlık Bulgari marka elmas mücevherler" olduğu kaydedildi. Ünlü şarkıcının elbisesinin Valentino Haute Couture imzalı tasarım olduğu ifade edildi. Zendaya'nın stili için ünlü şarkıcı Cher'in 70'li yıllarda katıldığı Oscar törenlerinden ilham alındığı vurgulandı.