Kur Korumalı Mevduat'ta parası olanlar önce ekonomi uzmanlarından duydukları ile endişelendi sonra ise Kılıçdaroğlu'nun kur korumalı TL sistemindeki açıklamaları ile panik yaşadı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu son grup toplantısında Kur Korumalı Mevduat sistemi ile ilgili olarak, "Buradan Kur Korumalı Mevduat sahiplerine yani bir avuç kişiye sesleniyorum. Bizim iktidarımızda sadece ve sadece faizi alacaklar öyle döviz garantisi falan yok. Türkiye sömürge değil.” diyerek olacakları açıkladı.

Edirne’deki grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  Kur Korumalı Mevduat sistemini eleştirirken, "Kur Korumalı Mevduat, ekonominin kalbine yerleştirilmiş bombadır diyorlar. Bomba değil atom bombası. Buradan Kur Korumalı Mevduat sahiplerine yani bir avuç kişiye sesleniyorum. Bizim iktidarımızda sadece ve sadece faizi alacaklar öyle döviz garantisi falan yok." ifadelerini kullandı.

Onur Şener Kimdir? İstek Şarkı Neydi? Aslında Neden Öldürüldü? Gerçekten Şarkıyı Bilmediği İçin mi? Katiller Bakanlıktan Onur Şener Kimdir? İstek Şarkı Neydi? Aslında Neden Öldürüldü? Gerçekten Şarkıyı Bilmediği İçin mi? Katiller Bakanlıktan

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında konu ile ilgili dikkat çeken ise ayrıca şu sözler oldu;

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı" nedir? - EmlakDream

"Faize karşıyım diyor değil mi Erdoğan? Bankaların karı milyarları buluyor. Bu yılın ilk 6 ayında bankaların karı yüzde 400. Faiz geliri. Eğer bankalar yüzde 400 kar elde ediyorsa… Çiftçi, esnaf, sanayici, ücretli etti mi? Hiçbir meslek grubu yüzde 400 kar etmedi. Neymiş beyefendi faize karşıymış… Karşı olduğunu söyleyeceksin birileri parayı götürecek. KKM, ekonominin kalbine yerleştirilmiş bombadır diyorlar. Bomba değil atom bombası. Buradan KKM sahiplerine yani bir avuç kişiye sesleniyorum. Bizim iktidarımızda sadece ve sadece faizi alacaklar öyle döviz garantisi falan yok. Türkiye sömürge değil.

Düne kadar hakaret ettikleri kişilere gidip el, avuç açtılar. Biz Milli Kurtuluş Savaşı’nda bile el, avuç açmadık. Kendilerini bir de dünya lideri olarak tanıtıyorlar. Karikatür gibi bir şey.. Bizim milliyetçiliğimizi öğrenmek istiyorlarsa Rahmetli Ecevit’e bakacaklar. Kıbrıs’a, Akdeniz’in sularına bakacaklar. Sen kim bizim milliyetçiliğimizi tartmak kim?"