İstiklal Caddesi'ndeki tarihi Lebon Pastanesi kimin? Lebon Pastanesi sahibi kim? Lebon pastanesi kirası ne kadar? Lebon Pastanesi'ni kim satın aldı?

Beyoğlu'nun İstiklal Caddesi'nin tarihi dükkanlarından biri olan Lebon Pastanesi kirayı ödeyemediğinden ötürü kapandı!

212 yıldır İstiklal Caddesi'nde yer alan Lebon Pastanesi talep edilen yeni kira bedelini ödeyemediği için kapanma noktasına geldi. Kepenklerini kapatan Lebon Pastanesi için Twitter'da hastag açıldı. Peki Lebon Pastanesi kimin? Lebon Pastanesi dükkan kira bedeli ne kadar oldu?

Lebon Pastanesi mülk sahibi Karagözyan Vakfı'nın talep ettiği yeni kira bedelini ödeyemediği için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda kepenklerini kapatarak veda etti.

Lebon Pastanesi Kimin?

1810 yılında Edouard Lebon tarafından Beyoğlu'nda kurulan Lebon Pastanesi isim hakkını 1985 yılında Abdurrahman Cengiz ve Şakir Ekinci satın aldı.

Beyaz'ın Annesi Nurten Öztürk Kimdir? Öldü Mü? Hastalığı Neydi? Kaç Yaşında? Nereli? Beyaz'ın Annesi Nurten Öztürk Kimdir? Öldü Mü? Hastalığı Neydi? Kaç Yaşında? Nereli?

Lebon Pastanesi dükkan sahibi Karagözyan Vakfı'nın talep ettiği yeni kira bedeli olan 10 bin doları ödeyemeyecek olması nedeniyle kepenklerini kapattı.

Lebon Pastanesi ortaklarından Abdurrahman Cengiz konuyla ilgili olarak "Bu pastane Osmanlı ve Cumhuriyet tarihinin ilk pastanesiydi. 10 bin dolar kira veremeyiz. Çaresiz kaldık. Lebon'un marka ismi bende ama başka bir yere taşımam mümkün değil. 12 kişilik elemanımız vardı şimdi işsiz kalacak. Başka yere taşınmam için 10 milyon lira lazım" dedi.