Celaleddin Harzemşah'ın hayatını konu alan Türk-Özbek ortak yapımı Mendirman Celaleddin (Ben Celaleddin'im) dizisi Özbekistan'da yayın hayatına başlamasının ardından gözler Türkiye'ye çevrilerek ne zaman yayınlanacağı merak konusu olup izleyici tarafından

Harzemşahlar Devleti’nin son lideri Celalettin Harzemşah’ın hayatını konu edinen Mendirman Celaleddin dizisi Özbekistan'da yayın hayatına başlamıştır. İlk sezonu ile büyük ilgi gören dizinin 2. sezon çekimleri  Mayıs ayında başlayacaktır.

Sakla Beni’de Mete Hayatının Şokunu Yaşadı: Mete, İncila’ya Neler Yapacak? Sakla Beni’de Mete Hayatının Şokunu Yaşadı: Mete, İncila’ya Neler Yapacak?

 Özbekistan'da büyük ilgi uyandıran uluslararası projenin en kısa zamanda Türkiye ve birçok ülkede yayınlanması planlanıyor. Kuruluş Osman ve Diriliş Ertuğrul gibi iddialı dizilerin yapımını üstlenen Mehmet Bozdağ'ın bu proje ile adını dünya duyurarak büyük bir başarıya imza atması bekleniyor.

Oyuncu kadrosunda Emre Kıvılcım, Cemal Hünal, Levent Özdilek,  Ali Sinan Demir, Kaan Yalçın, Ege Atabek Uymaz, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, Oğuzhan Yarımay, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz gibi Türk oyuncular yer alıyor. Yabancı oyuncu kadrosunda ise  Alisher Uzoqov,  Javohir Zokirov,  Yulduz Rajabova,  Shahzoda Matchanova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova,  Tohir Saidov, Saide Rametova gibi isimler bulunuyor.Yapımı ve tasarımı başarılı yapımcı Mehmet Bozdağ'a ait olan  iddialı projenin genel yönetmeni Metin Günay, yönetmeni  Nurgissa Almurat, sanat yönetmeni Reza Himmeti ve görüntü yönetmeni ise Efe Kubilay'dır.

Türkiye'de ne zaman yayınlanacak?

Mendirman Celaleddin dizisinin henüz yayın tarihi belli değildir. Fakat Haziran ayında Türkiye'de de yayınlanması planlanıyor.