Metin Hara, genetik bir bozuklukla dünyaya geldi ve faktör 8 adlı proteinin eksikliğinden dolayı kan pıhtılaşma bozukluğuna sahipti. Bu durum, genetik anlamda babasından geçti ve hayat kalitesini etkiledi.

Teşkilat'a Yeni Gelen Oyuncu Tüm Dengeyi Bozdu! Murat Yıldırım Dayanamayıp Diziden Ayrılabilir! Teşkilat'a Yeni Gelen Oyuncu Tüm Dengeyi Bozdu! Murat Yıldırım Dayanamayıp Diziden Ayrılabilir!
Metin Hara, genetik bir bozuklukla dünyaya geldi ve faktör 8 adlı proteinin eksikliğinden dolayı kan pıhtılaşma bozukluğuna sahipti. Bu durum, genetik anlamda babasından geçti ve hayat kalitesini etkiledi. Bunun haricinde 1200'den fazla etkene karşı yüksek alerjik reaksiyon gösterdiği için özel bakıma ihtiyacı olan hasta bir çocuk olarak büyüdü.

Güneş, bahar, sabun, polen gibi etkenlere maruz kaldığında kortizon iğneleri almak zorundaydı. Süreç içerisinde hastalıklarını kendi kendine iyileştirebileceğini, kontrol altına alabileceğini ve sızısını dindirmek amacıyla ellerini gövdesinin hasta bölgelerine koyarak çözüm üretebileceğini fark etti.

Kariyerinde reklam oyunculuğu da yapan ünlü isim, birçok önemli markanın tanıtım etkinliklerinde bulundu. Yardıma muhtaç kişi veya kurumlara gerçekleştirdiği ziyaretlerle dikkat çekti. Bu amaç doğrultusunda birçok sosyal sorumluluk derneğine üye olan Metin Hara, Kansersiz Yaşam Derneği’nin de yönetim kurulu üyesidir.

Hara ayrıca, 2015’te Hürriyet Gazetesi Pazar Dergisi'nde yazılar yazmaya başladı. Ayrıca ekonomi dergisi Platinum'da aylık yazıları yayınlandı.

Metin Hara Nereli?

İstanbul doğumlu olan Hara, Musevi kökenli bir aileden geliyor. İlkokulu İstanbul 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulunda bitirdi. Daha sonra Üsküdar Amerikan Koleji’nden mezun oldu.

Ardından İstanbul Üniversitesi Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde okudu. Bu bölümü tercih etmesinde, geçirdiği bir trafik kazasından sonra babasının bir yıl içinde ayağa kalkmasına yardımcı olan fizyoterapistler etkili oldu.

Metin Hara Kaç Yaşında?

14 Haziran 1982 tarihinde dünyaya geldi. İkizler burcu olan Hara, 2021 yılı itibariyle 39 yaşındadır.

Metin Hara Filmografi

Başarılı isim, 2007 yılında bir filmde oynadı. ‘Neyi Dinle’ adlı yapımın kadrosunda bulunan Metin Hara, buradaki oyunculuğuyla ödül kazandı. Ünlü yazar, Uluslararası Ankara Film Festivali kapsamında en iyi genç yetenek ödülüne uzandı.

Metin Hara Kitapları

Başarılı kalemin kitapları da bulunuyor. Bu kitaplarının hepsi de Destek Yayınları tarafından basıldı. Aşkın İstilası-Yol adlı kitabı 14 Temmuz 2017 tarihinde çıktı. Aynı dönemlerde bu kitabın İngilizce basımı Invasion of Love-The Path adıyla sunuldu. Bir başka eseri de İyiliğin Bilim Hali adıyla 21 Mart 2018’de piyasaya sürüldü. Aynı gün, aynı seri kapsamında İyiliğin Hareket Hali adlı kitabı, okurlarla buluştu. Bunu 29 Mayıs 2019 baskılı Aşkın İstilası-Dem kitabı izledi.

Metin Hara Özel Hayatı ve Sosyal Medya Hesabı

Metin Hara’nın hem ülkemizde hem de dünyanın birçok ülkesinde adını duyurması, dünyaca ünlü Brezilyalı model ve manken Adriana Lima ile sevgili olmasıyla başladı. Uzun süre arkadaşlık yapan çift, bir dönem evlenme aşamasına gelmişti. Ancak ikili, daha sonra ayrıldı. Bu ayrılık sonrasında kendisine yöneltilen ayrılık sorusuna “Ben bilim insanıyım, magazin figürü değilim” diyerek yeni bir tartışma konunun açılmasına neden olmuş, o dönemde birçok kimse Hara’nın bilim insanı olup olmadığını tartışmıştı. Magazin dünyasında başka isimlerle de anılan Metin Hara evli değildir.

Metin Hara, sosyal medyaların hemen hemen hepsini aktif biçimde kullanıyor. Youtube üzerinde ‘Metin Hara İnsana Güven’ adlı adres üzerinden görüntüler yayımlıyor. 2021 yılı Mart ayı itibariyle 91 bin 200 abonesi var.

‘Metinhara’ olan Twitter hesabını yaklaşık 3700 hesap takip ediyor. @metinhara olan Instagram hesabını 300 bin, ‘metin.hara1’ adlı Facebook hesabını da yaklaşık 16 bin 500 hesap sahibi izliyor.