Diyarbakır'da açılan Hizbullah medresesi için Kayyum da özel yol yaptırdı, ortalık karıştı... 'Şeyh Ahmed Şorşibi Külliyesi' adıyla açılan medresenin açılışına kimler katıldı?

Diyarbakır'da Hizbullah bağlantılı olduğu bilinen Alimler ve Medreseler Birliği tarafından 'Şeyh Ahmed Şorşibi Külliyesi' adıyla açılan medresenin yolları ise kayyum idaresindeki belediye tarafından özel olarak yapıldı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Çarıklı beldesinde Hizbullah bağlantılı Alimler ve Medreseler Birliği'ne (İttihad'ul Ulema) bağlı medresenin "resmi" açılışı bile yapılırken Hizbullah'a yakın yayın organları tarafından verilen habere göre açılışa HÜDA-PAR GİK (Genel İdare Kurulu) Üyesi Şeyhmus Tanrıkulu, AKP'li 26'ncı dönem Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu ile 'İttihad'ul Ulema' yöneticileri katıldı.

Hizbullah lideri Nasrallah: Çin ile yakın ilişkiler kurmak gerekli

Bu arada bir dikkat çeken katılımcı daha olan Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Rıfat Ablay'ın da katılım gösterdiği açılışta "medrese"lere övgüler düzülürken "Müslümanların hayatında medreseler her şeyden önce gelir. Medreseler olmazsa İslam, örf ve adetler, edep ve ahlak unutulur. Eğer bugün Müslümanların hayatlarında ilim kalmışsa, ibadetlerimizi yapabiliyorsak ve Kur'an-ı Kerim'i okuyabiliyorsak medreselerin sayesindedir. Medreseler İslam'ı, İslam ise insanları muhafaza ediyor. Eğer medreseler yoksa İslam muhafaza edilemez ve cehalet yeryüzünü sarar. Bundan dolayı ehl-i küfür bir memlekete saldırdığında yönünü önce medreselere çeviriyor ve yok etmek istiyor" denildi.

Hizbullah'ın Ergenekon taşeronluğuna uzanan hikâyesi

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi! Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi!

Çarıklı'da ücra bir noktada bulunan medreseye giden yolların ise kayyum idaresindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından özel olarak yapıldığı, Vali Yardımcısı ve belediyenin genel sekreteri Abdullah Çiftçi'nin, medreseye giden yolların asfaltlanma çalışmasına dair fotoğrafları yaklaşık 10 gün önce sosyal medya hesabından "Şeyh Ahmed’e Şorşibi Medresesi yolu tamamlandı… Hayırlı olsun..#DiyarbakırBüyükşehirBelediyesi Çalışıyoruz…" diyerek paylaşması ile de ortaya çıkmıştı.

Hizbullah AKP iktidarında işte böyle güçlendi! | soL haber