Öykü Gürman Nereli? Çeşitli film ve dizilerde yer alan Öykü Gürman İstanbul doğumludur. 2015 yılında Yavuz Bingöl ile bir evliliği olmuştur.

Hadise'ye Şok Suçlama! Ağır İthamlar Hadise'ye Şok Suçlama! Ağır İthamlar

Öykü Gürman Nereli?


Çeşitli film ve dizilerde yer alan Öykü Gürman İstanbul doğumludur. 2015 yılında Yavuz Bingöl ile bir evliliği olmuştur. Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak yeni bir müzik ortaya çıkarmıştır.

Öykü Gürman Kaç Yaşında?


İkiz kardeşi Berk ile YouTube’a yükledikleri “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısıyla tanınan Öykü Gürman; 4 Ağustos 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. Aslan burcu olan Gürman’ın; güncel tarih itibariyle 39 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Öykü Gürman Dizileri


İlk olarak 2004 yılında Türk Filmi’nde izleyiciler ile buluşan Gürman, 2014 yılında ise Urfalıyım Ezelden isimli dizide yer almış ve burada Ceylan karakterini canlandırmıştır. Faruk Teber’in yönetmenliğini yaptığı dizinin senaryosunu ise Cihan Çalışkantürk, Sinan Tuzcu ve Deniz Madanoğlu beraber kaleme almıştır. Bülent İnal (Cemal Bozoğlu), Dolunay Soysert (Selva Bozoğlu), Settar Tanrıöğen (Mehmet Bozoğlu), Meral Çetinkaya (Zekiye Nene), Menderes Samancılar (Duran Ağa), Mine Teber (Emine), Cahit Gök (Kadir Bozoğlu), Güven Murat Akpınar (Selahattin Bozoğlu), Uğur Güneş (Çetin), Makbule Sitare Akbaş (Kevser), Ferdi Sancar (Tırşik), Cansu Fırıncı (Recep), Bahadır Efe (Ali), Zuhal Olcay (Türkan), Kadim Yaşar (Halil Bozoğlu) gibi isimler bu dizide yer almıştır.

2015 yılında Aşk Zamanı adlı dizide izleyicilerin karşısına çıkan Öykü Gürman, burada Leyla Korkmaz karakterine can vermiştir. ATV’de izleyiciler ile buluşan dizide Yavuz Bingöl (Orhan), Deniz Uğur (Reyhan), Ali Ersan Duru (Fikret), Burcu Binici (Sema), Osman Albayrak (İdris), Berk Güneşberk (Deniz), Büşra Ayaydın (Azra), Emre Bey (Can), Pervin Ünalp (Neriman), Bekir Aksoy (Tekin), Nihan Balyalı (Eda), Müge Bayramoğlu (Derya), Rüya Gönderen (Ceyda), Mustafa Arda Çırak (Ali), Yavuz Topoyan (Bahri) gibi isimler rol almıştır. Tarkan Karlıdağ’ın yönetmenliğini yaptığı bu dizinin senaristliğini ise Ali Doğançay üstlenmiştir.

2018 – 2019 yılları arasında ATV ekranlarında izleyiciler ile buluşan ve bir Osman Sınav yapımı olan Sen Anlat Karadeniz isimli dizide başrol oyuncusu olarak yer alan Öykü Gürman, bu dizide Asiye Kaleli karakterini canlandırmıştır. Senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz, Nehir Erdem ve Erkan Birgören’in birlikte yazdığı dizinin başrollerinde Ulaş Tuna Astepe (Tahir Kaleli/ Deli Tahir), İrem Helvacıoğlu (Nefes Kaleli) ve Sinan Tuzcu (Mustafa Kaleli) yer almıştır. 64 bölüm ekranlarda kalan dram türündeki bu dizide Erdal Cindoruk (Fikret Deliçay), Sait Genay (Osman Hoca), Şendoğan Öksüz (Cemal Reis), Nurşim Demir (Saniye Kaleli), Cem Kenar (Murat Kaleli), Furkan Aksoy (Fatih Kaleli), Hilmi Özçelik (Cemil Dağdeviren), Nalan Kuruçim (Türkan Dağdeviren), Belfu Benian (Mercan Dağdeviren) gibi isimler de yer almıştır.

2020 yılında Gel Dese Aşk adlı dizi ile izleyicilerin karşısına çıkan Öykü Gürman, bu dizide Sitare karakterini canlandırmıştır. Yapımcılığını Osman Sınav’ın üstlendiği dizinin yönetmenliğini ise Murat Onbul yapmıştır. Senaryosu Rahşan Çiğdem İnan ve Ayşe Bengi tarafından beraberce kaleme alınan dizinin başrollerinde Öykü Gürman ile birlikte Erkan Petekkaya (Murat), Şebnem Bozokoğlu (Yasemin), İlayda Çevik (Bahar) ve Ertan Saban (Barlas) yer almıştır. Pandemi nedeniyle kısa sürede sona eren dizide Altan Gördüm (Sabri), Aslıhan Malbora (Derin), Uğur Çavuşoğlu (Ruhi), Tuğçe Ersoy (Aydan), Yiğit Koçak (Onur), Selim Gürata, Ayşe Defne Piriççi (Ece) gibi isimler de yer almıştır.