Öykü Karayel Nereli? Çemberlitaş Kız Lisesi’nden mezun olan Öykü Karayel İstanbul doğumludur. Öykü Karayel Kaç Yaşında? Öykü Karayel; 20 Ağustos 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Öykü Karayel Nereli?


Çemberlitaş Kız Lisesi’nden mezun olan Öykü Karayel İstanbul doğumludur.

Öykü Karayel Kaç Yaşında?


Öykü Karayel; 20 Ağustos 1990 tarihinde dünyaya gelmiştir. Aslan burcu olan Karayel’in; güncel tarih itibariyle 31 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Öykü Karayel Dizileri


2012 – 2013 yılları arasında Kuzey Güney isimli dizide yer alan Öykü Karayel, bu dizide Cemre Çayak Tekinoğlu karakterini canlandırmıştır. Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşan dizinin başrollerinde Cemre Çayak ile birlikte Kıvanç Tatlıtuğ (Kuzey Tekinoğlu) ve Buğra Gülsoy (Güney Tekinoğlu) oynamıştır. Senaristliğini Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu’nun yaptığı dizinin yönetmenliğini ise Mehmet Ada Öztekin ile Hilal Saral üstlenmiştir. Hazar Ergüçlü (Simay Canay), Bade İşçil (Banu Sinaner), Rıza Kocaoğlu (Ali Güntan), Zerrin Tekindor (Gülten Çayak), Mustafa Avkıran (Sami Tekinoğlu), Semra Dinçer (Handan Tekinoğlu), Merve Boluğur (Zeynep Çiçek), Hale Soygazi (Ebru Sinaner) gibi isimler de bu dizide yer almıştır.

2014 – 2015 yılları arasında Kara Para Aşk dizisinde izleyicilerin karşısına çıkan Öykü Karayel, burada İpek karakterine can vermiştir. ATV ekranlarında izleyici ile buluşan bu dizinin başrollerinde Tuba Büyüküstün (Elif Denizer), Engin Akyürek (Ömer Demir) ve Erkan Can (Tayyar Dündar) yer almıştır. Ahmet Katıksız’ın yönetmenliğini yaptığı dizide Saygın Soysal, Nebahat Çehre, Burak Tamdoğan, Emre Kızılırmak, Bestemsu Özdemir, Ahmet Tansu Taşanlar gibi isimler de rol almıştır. 2015 – 2016 yılları arasında ekranlara gelen Muhteşem Yüzyıl: Kösem’de rol alan Öykü Karayel, bu dizide Dilruba Sultan karakterini canlandırmıştır. Çağatay Tosun’un yönetmenliğini yaptığı dizinin başrollerinde Hülya Avşar, Beren Saat, Anastasia Tsilimpiou, Nurgül Yeşilçay, Ekin Koç, Metin Akdülger, Farah Zeynep Abdullah gibi isimler yer almıştır.

2017 - 2018 yılları arasında Televizyon ekranlarına gelen, yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın yaptığı Med Yapım imzalı Kalp Atışı adlı dizide Eylül Erdem Denizoğlu karakterini canlandıran Öykü Karayel; Gökhan Alkan (Ali Asaf Denizoğlu), Ali Burak Ceylan (Oğuz Dağçakrak) ve Hakan Gerçek (Sinan Tunç) ile başrolleri paylaşmıştır. Ege Kökenli, Vedat Erincin, Metin Coşkun, Burcu Türünz, Fatih Dönmez, Selahattin Paşalı, Barış Aytaç gibi isimler de bu dizide yer alan diğer tanıdık yüzlerdir. 2018 - 2019 yılları arasında ekranlara gelen Muhteşem İkili adlı dizide izleyicilerin karşısına çıkan Öykü Karayel, bu dizide Yağmur Bulut karakterini canlandırmıştır. İbrahim Çelikkol (Mert Barca), Kerem Bürsin (Mustafa Kerim Can), Özge Gürel (Nilüfer Can), Mahir Günşiray, Zafer Alagöz gibi isimlerin de yer aldığı dizinin yönetmenliğini Çağatay Tosun yapmıştır. Senaryosunu Emre Özdur’un yazdığı dizide Türkü Su Demirel, Onur Ayçelik, Alper Baytekin gibi isimler de yer almıştır.

2019 yılında senaryosu Gülse Birsel tarafından kaleme alınan komedi türündeki Jet Sosyete isimli dizinin 45. bölümünde konuk oyuncu olarak yer alan Öykü Karayel, bu dizide Sinem karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkmıştır. 2020 yılında ise bir internet dizisi olan Bir Başkadır adlı dizide yer alan Öykü Karayel, burada Meryem karakteriyle Netflix izleyicilerinin karşısına çıkmıştır. Berkun Oya’nın yazıp yönettiği bu dizinin başrollerinde Fatih Artman (Yasin), Funda Eryiğit (Ruhiye), Defne Kayalar (Peri), Tülin Özen (Gülbin) gibi isimlerin yer aldığı dizide Settar Tanrıöğen (Ali Sadi Hoca), Derya Karadaş (Gülan), Alican Yücesoy (Sinan), Bige Önal (Hayrunnisa), Nesrin Cavadzade (Melisa), Nur Sürer (Feray) gibi isimler de yer almıştır.