Özge Özpirinççi Nereli? Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanan Özge Özpirinççi İstanbul doğumludur. Özge Özpirinççi Kaç Yaşında? Özge Özpirinççi; 1 Nisan 1986 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Özge Özpirinççi Nereli?


Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanan Özge Özpirinççi İstanbul doğumludur.

Özge Özpirinççi Kaç Yaşında?


Özge Özpirinççi; 1 Nisan 1986 tarihinde dünyaya gelmiştir. Aslan burcu olan Özpirinççi’nin; güncel tarih itibariyle 35 yaşında olduğunu söyleyebiliriz.

Özge Özpirinççi Dizileri


2008 yılımda Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşan Cesaretin Var Mı Aşka adlı dizide yer alan Özpirinççi, bu dizide Ebru Karataş karakterini canlandırmıştır. Engin Altan Düzyatan, Tarık Papuççuoğlu, Ufuk Özkan, İlker Ayrık gibi isimlerin de yer aldığı bu dizinin yönetmenliğini Ömer Uğur yapmıştır. Yine aynı yıl içerisinde Kanal D ekranlarında Kavak Yelleri adlı dizide de yer almış olan Özpirinççi, bu dizide ise Ada karakterini canlandırmıştır.

2009 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan Melekler Korusun adlı dizide başrol oyuncusu olarak yer Alan Özpirinççi, bu dizide İpek Taşkır Üstündağ karakterini canlandırmıştır. Dram türündeki bu dizide Selin Şekerci, Rojda Demirer, Hümeyra Akbay, Avni Yalçın, Yıldız Kültür, Ömer Köse, Şebnem Gürsoy gibi isimler yer almıştır. 2010 yılında ise Deli Saraylı adlı dizi ile izleyicilerin karşısına çıkmış olan Özpirinççi, burada ise Dilruba karakterini canlandırmıştır. Show TV ekranlarında yayınlanan dizide Perran Kutman, Çetin Tekindor, Köksal Engür, Akın Saatçi, Kenan Ece gibi isimler yer almıştır.

2011 – 2012 yılları arasında ATV ekranlarında izleyiciler ile buluşan Al Yazmalım’da başrol oyuncusu olarak Asiye karakterini canlandıran Özpirinççi; bu dizide Seçkin Özdemir, Barış Falay, Nesrin Cavadzade, Saygın Soysal gibi isimlerle rol arkadaşlığı yapmıştır. 2012 yılında ise Ağır Roman Yeni Dünya’da yer alan Özpirinççi, Star TV’de yayınlanan bu dizide Zehir Ahu karakterine can vermiştir. Nesrin Cavadzade, Macit Koper, Sumru Yavrucuk, Murat Daltaban gibi isimler de bu dizide başrol oyuncusu olarak yer almıştır. 2013 – 2014 yılları arasında izleyiciler ile buluşan Tatar Ramazan adlı dizide yer alan Özpirinççi, bu dizide Alin Terziyan karakterini canlandırmıştır. Osman Soykut, Bülent İnal, Burak Yamantürk, Burcu Kara gibi isimlerin de yer aldığı dizi erken bir vakitte final yapmıştır.

2014 yılında Star TV’de yayınlanan Aramızda Kalsın adlı dizide yer alan Özpirinççi, bu dizide ise Görkem karakterini canlandırmıştır. Uğur Yücel, Binnur Kaya, Gökçe Bahadır, Caner Cindoruk gibi isimlerin yer aldığı bu dizinin yönetmenliğini Hatice Memiş ve Güzide Balcı yapmıştır. 2014 – 2015 yılları arasında FOX TV ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkan Aşk Yeniden isimli dizide başrol oyuncusu olarak yer alan Özpirinççi, burada Zeynep Taşkın karakterini canlandırmıştır. Ersoy Güler’in yönetmenliğini yaptığı bu dizide Buğra Gülsoy, Tamer Levent, Tülin Oral, Lale Başar, Nilay Deniz, Can Sipahi isimler yer almıştır.

2017 – 2020 yılları arasında ise FOX TV ekranlarında yayınlanan Kadın isimli dizide yer alan Özpirinççi, burada Bahar Çeşmeli karakterine can vermiştir. Med ve MF Yapım ortak yapımıyla izleyicilerin karşısına çıkan dizide Caner Cindoruk, Bennu Yıldırımlar, Feyyaz Duman, Seray Kaya, Şerif Erol, Ali Semi Sefil, Gökçe Eyüboğlu, Tuğçe Altuğ, Sinan Helvacı, Pınar Çağlar Gençtürk gibi isimler yer almıştır. Japon yapımı Woman dizisinden uyarlanan bu dizi 81 bölüm sürmüştür. 2019 yılında ise Mucize Doktor adlı dizide konuk oyuncu olarak yer almış olan Özpirinççi, bu dizide de Bahar Çeşmeli karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkmıştır.