Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabı üzerinden

Sağlık Mezunları Dikkat: Bakanlık Çeşitli Kadrolar İçin 35 Bin Personel Alacak! Sağlık Mezunları Dikkat: Bakanlık Çeşitli Kadrolar İçin 35 Bin Personel Alacak!
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabı üzerinden memur ve personel alımı bekleyen adayları sevindirecek bir açıklama yaptı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile 5 bin memur ve personel alımı yapılacağı bilgisini aktardı. Bakan Pakdemirli alınacak personel ve memurların hangi kadroda görevlendirileceği bilgisini de ve kadro sayılarını da twitter hesabı üzerinden açıkladı. İşte ayrıntılar...
4 KADRO İÇİN ALIM YAPILACAK

5 bin personelin 2 bin 700 kadrosu orman ve muhafaza memurlarına verildiğini ve ayrıca 1200 kadronun orman mühendisleri için ayrıldığını bunların yanı sıra 800 memur kadrosu için alım yapılacağını açıkladı. Orman ve muhafaza memuru, memur ve orman mühendisi kadrolarının yanı sıra 300 kişilik şoför kadrosununda açılacağını aktardı.

Toplamda 5 bin personelin istihdam edileceğini ve hayırlı ve uğurlu olsun diyerek adaylara sevindirici haberi duyurdu.
EN KISA SÜREDE ALIM YAPILACAK!

Soruları yanıtlayan Bakan, ne zaman alım yapılacağı sorusuna ise hemen ek kısa zamanda alınacağını ve KPSS puanına göre yapılacağını da sözlerine ekledi.