Sayısız tiyatro oyuncunda dizi ve sinema filmi projesinde yer alan güzel oyuncu Ankara da Sanat Tiyatrosunda ve Bilkent Üniversitesinde oyunculuk eğitimleri almıştır. Genç ve yetenekli oyuncu aktif olarak oyunculuğa devam etmektedir.

oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım oyamadım" şarkımı Okan Bayülgen'e yazmadım
Sayısız tiyatro oyuncunda dizi ve sinema filmi projesinde yer alan güzel oyuncu Ankara da Sanat Tiyatrosunda ve Bilkent Üniversitesinde oyunculuk eğitimleri almıştır. Genç ve yetenekli oyuncu aktif olarak oyunculuğa devam etmektedir.

Pervin Bağdat Nereli?


Pervin Bağdat İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası hakkında detaylı bilgi bulunmayan oyuncunun aslen nereli olduğu ise bilinememektedir. Ankara’da eğitim alan güzel oyuncunun hayatının önemli kısımları bu şehirde geçmiştir. Akademik hayatı Ankara’da geçen oyuncunun profesyonel meslek hayatı ise daha çok İstanbul’da geçmiştir. Tiyatroya büyük önem veren Pervin Bağdat birçok tiyatro oyununda rol almıştır. Bununla birlikte sinema filmlerine ve dizi projelerine önem vererek katılım sağlayan güzel isim şimdilerde Masumlar Apartmanı isimli dizide yardımcı oyuncu olarak yer almaktadır.

Pervin Bağdat Kaç Yaşında?


Pervin Bağdat 12 Eylül 1981 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Güncel tarihimize göre hesaplamalar yaptığımızda yetenekli oyuncunun yaşı 39 çıkmaktadır. 2021 yılının Eylül ayında Pervin Bağdat 40 yaşına girecektir. Eylül ayının 12’sinde doğan oyuncun burcu ise başaktır. Sosyal medyayı etkin biçimde kullanan oyuncu hayranları ve sevenleri ile buralardan iletişim kurmaktadır.

Pervin Bağdat Dizileri


İstanbul’da doğan güzel oyuncu Pervin Bağdat Ankara’da Ankara Sanat Tiyatrosunda aldığı oyunculuk eğitimleri ile mesleğine kendini hazırlamıştır. 2000 ve 2003 seneleri arasında Hacettepe Üniversitesinde Hidrojeoloji adlı bölümde eğitim aldığı bilinen oyuncu kendine uygun alanın bu olmadığını anlaması ile eğitimini yarıda bırakmıştır. Ardından gelen zamanda Bilkent Üniversitesinde Tiyatro bölümünde kapsamlı bir oyunculuk eğitimi almıştır Pervin Bağdat. Özel eğitim kurumlarında da tiyatro ve sanat üzerine özel eğitimlere katılan güzel oyuncu kendisini en iyi şekilde mesleğine hazırlamıştır. 2008 yılında profesyonel olarak başladığı oyunculuk mesleğine ise şimdilerde hız kesmeden devam etmektedir.

İlk profesyonel kamera önü oyunculuk deneyimi Bizim Evin Halleri isimli dizi ile olmuştur. 2008 senesinde katıldığı bu dizi kadrosunda güzel oyuncu Kamuran karakterine hayat vermiştir.

2012 senesinde iki sinema filmi projesine dahil olana kadar ise birkaç yıl ekranlarda yer almamıştır Pervin Bağdat.

2014 senesinde Ağlatan Dans isimli televizyon dizisinde Hülya karakteri ile tekrar ekranlarda yer alan güzel isim 2017 senesinde 7 Yüz isimli televizyon dizisi kadrosunda da yer almıştır. 2017 senesinde aynı zamanda Kayseri Aslanı isimli bir de sinema filminde rol almıştır Pervin Bağdat.

2018 senesinde Sükut evi ve 2020 senesinde Mome isimli iki sinema filminde daha rol almıştır usta oyuncu.

Sinema ve diziden daha çok tiyatroya her zaman daha çok önem vermiştir güzel oyuncu. Kapsamlı eğitimini ve öğrendiklerini tiyatro sahnelerinde sergilemeyi daha çok sevmiştir.

Tiyatroya verdiği önem ve katıldığı projeler sayesinde güzel oyuncu tiyatro ödüllerine da hak kazanmıştır.

2020 yılından beri ise Masumlar Apartmanı isimli televizyon dizisinde rol almaktadır Pervin Bağdat. TRT1 ekranlarında yayınlanan dizide güzel oyuncu Gülru karakterine hayat vermektedir. Yardımcı oyuncu rolünde olduğu bu dizi Psikiyatri Doktoru Gülseren Budayıcıoğlu’nun kaleme aldığı bir kitaptan uyarlanarak dizi haline getirilmiştir. Kitap gerçek yaşam hikayelerinden oluşmaktadır. Doktorun gerçek hayatta tedavi ettiği insanların hikayelerindendir. Dizide temizlik bağımlısı bir kadının kardeşleri ile birlikte mücadele ettikleri hayat problemleri ele alınmaktadır. Dizide Ezgi Mola, Farah Zeynep Abdullah gibi önemli isimler yer almaktadır.