Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı detayları için açıklamalar merak ediliyor. Bu anlamda gözler Sağlık Bakanlığında.

İŞKUR 12-30 Kasım 97.000 personel alımı ilanları! Vasıflı-vasıfsız işçi alınacak! 6.450 TL maaş verilecek İŞKUR 12-30 Kasım 97.000 personel alımı ilanları! Vasıflı-vasıfsız işçi alınacak! 6.450 TL maaş verilecek

Sağlık Bakanlığı çok öenmli bir açıklama yaparak 85 bin personel alımı yapılacağını belirtmişti. Alım ilanını duyan yüzbinlerce vatandaş heyecanla alımların ne vakit yapılacağını merak eder iken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Azerbaycan ziyaretinde açıklamalarda bulunmuştu.

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı detayları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 23 Eylül 2022 tarihinde açıklama yaparak, ‘’85 bin vatandaşın alımı bu sene yapılacak. 85 bin vatandaşın alımında 32 bin poliklinik odamıza tıbbi sekreter alabilmek istiyoruz. Dolayısıyla çok gecikmeden zannediyorum 3 ya da 4 içerisinde ilk alımlar bağlamında ilana çıkılmış olacak. Ama bu sene için 85 binin hepsini alabilmek istiyoruz ve alacağız. Bu hususta kimsenin bir endişesi ve tereddüdü olmasın ve sabırla bekleyelim’’ diye görüş bildirmişti. 

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı başladı mı? 

Bakan Koca’nın açıklamalarına baktığımız vakit müracaat bağlamında belirtilen şartlar için vakit doldu. Bu bağlamda 
nümüzdeki hafta Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı  başvurularının başlaması gerekiyor.