İYİ Parti İBB Meclis Grup Sekreteri ve eski havalimanı muhabiri Ali Kıdık, Türk Hava Yolları ve Atatürk Havalimanı ile ilgili bir skandalı daha ortaya çıkarttı.

Atatürk Havalimanı’nın pistleri yıkılırken Türk hava Yolları’nın yıkım işini üstlenen Yapı Yapı inşaatın Libadiye’deki dev binasını kiraladığını Ali Kıdık duyurdu.

"Dolar Kuru Patlatılacak" Denmişti Ve JPMorgan Yine Enflasyon Tahminini Yükseltti! Durum Artık Çok Daha Vahim! "Dolar Kuru Patlatılacak" Denmişti Ve JPMorgan Yine Enflasyon Tahminini Yükseltti! Durum Artık Çok Daha Vahim!

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kıdık, İlker Aycı döneminde kiralanan binanın açılışını ise THY’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’ın yaptığını açıkladı.

Ayrıca THY'nin bu binanın tefrişi için 10 milyon dolar harcadığını da dile getiren Ali Kıdık, “Bilişimcilerin de evden çalıştığını, haftada iki gün işe gittiklerini öğrendim” dedi.

Bunca boş bina varken neden ve nasıl bu kiralamaya ihtiyaç duyulduğu, neden yapıldığı ve neden kiralamanın şanslı bir tesadüf ile son dönemin ihaleler kralı Yapı Yapı inşaatın binası için yapıldığı ise bilinmiyor.

İşte Ali Kıdık'ın o skandalın duyurusu;

"Rezalet.. skandal… Atatürk Havalimanı yıkım ihalesini alan Yapı Yapı inşaatın Libadiye’deki dev binasını THY’nin kiraladığı ortaya çıktı. İlker Aycı döneminde kiralanan binanın açılışı THY’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat tarafından yapıldı.

THY bu binanın tefrişi için 10 milyon dolar harcamış. Bilişimcilerin de evden çalıştığını, haftada iki gün işe gittiklerini öğrendim"