2006 yılında yönetmenliğini ve yapımcılığını Serdar Akar’ın yapmış olduğu Barda isimli film için seçmelere katıldı. Bu şekilde profesyonel anlamda sektöre giriş yaptı.

2006 yılında yönetmenliğini ve yapımcılığını Serdar Akar’ın yapmış olduğu Barda isimli film için seçmelere katıldı. Bu şekilde profesyonel anlamda sektöre giriş yaptı. Filmin kadrosunda ise Nejat İşler, Erdal Beşikçioğlu, Serdar Orçin gibi isimler bulunuyordu. 2013 yılında ise Fatih Aksoy’un yönetmenliğini yaptığı oyuncu kadrosunda Mehmet Akif Alakurt, Seda Akman, Gamze Özçelik, Birkan Sokullu, Dağhan Külegeç ve Hande Soral’ın bulunduğu Fatih isimli dizi için kameralar karşısına geçti. 2014 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Zeytin Tepesi isimli dizide başrolde yer aldı. Bu dizide ilk defa başrolde yer almış başrolleri Aslıhan Gürbüz ile paylaştı. Diğer rollerde ise Atilla Saral, Haldun Boysan, Ayça Varlıer, Tayanç Ayaydın, Zerrin Sümer gibi isimler vardır.

Zeytin Tepesi isimli dizinin yapımcılığını ise Faruk Aksoy ile Faruk Bayhan üstlendi. Salih Bademci bu yapımın sonrasında ise 2014 yılının haziran ayında ekranlara gelen Ulan İstanbul dizisinde oynadı. Bu dizideki rol arkadaşları ise Erkan Kolçak Köstendil, Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Kaan Yıldırım’dır. Oyuncunun bugüne kadar rol aldığı tiyatro oyunları ise Ateş Yüzlü, Cimri ve Şark dişçisidir. Ayrıca oyuncunun yer aldığı sinema filmleri arasına Arkadaşlar Arasında, Mıymıntılar Kralı ve eksik bulunuyor.

Salih Bademci Dizileri


Salih Bademci ilk olarak 2007 yapımlı Elveda Rumeli dizisinde rol aldı. Dizi 1896 ile 1907 yılları arasında geçen olayları konu ediniyordu. Dizi Makedonya’da çekildi. 3 sezon boyunca ekranlara gelen dizi 83.bölümüyle birlikte final yaptı. Dizinin senaryosunu Alican Yaraş yazarken, dizinin yönetmenliğinde ise Serdar Akar imzası vardır. Elveda Rumeli oyuncuları ise Erdal Özyağcılar, Şebnem Sönmez, Gülçin Santırcıoğlu, Tuna Orhan, Ertan Saban, Erman Saban, Mahir İpek, Mustafa Jasar, Caner Tuna, İpek Erdem, Selahattin Bilal, Mustafa Aktaş, Nadi Güler, Hande Subaşı, Berrak Tüzünataç, Luran Ahmeti, Nil Günal, Melissa Panel, Salih Bademci, Zekir Sipahi, Osman Ali, Yücel Erten, Kerem Kupacı, Demet Akbağ, Orhan Kılıç, Eyşan Özhim, Yıldıray Şahinler ve Ayçe Abana’dır. Salih Bademci bu yapımın sonrasında 2011 yılında ekranlara gelen Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi için kameralar karşısına geçti. Dram dizilerinden biri olan bu yapımın yönetmenliğini Zeynep Günay Tan üstlenirken, senaryosunu ise Coşkun Irmak yazmıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi Erkin Koray’ın unutulmaz şarkılarından birinden ismini aldı. 3 sezon boyunca yayınlanan dizi 120.bölümüyle son kez ekranlara geldi.

Dönemin ilgi çeken işlerinden biri olan yapım Salih Bademci’nin geniş kitlelerce tanınmasına neden oldu. Dizinin oyuncuları ise Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Wilma Elles, Yıldız Çağri Atiksoy, Aras Bulut İynemli, Emir Berke Zincidi, Gün Koper, Mine Tugay, Elçin Sangu, Muhammet Uzuner, Türkü Turan ve Yeliz Kuvancı’dır. Oyuncu bu yapımın sonrasında 2014 yılında Zeytin Tepesi ve Ulan İstanbul, 2015 yılında ise Kiralık Aşk dizisinde rol aldı. Oyuncunun son rol aldığı Kiralık Aşk isimli dizi Star TV ekranlarında seyirci karşısına çıkmıştır. Dizinin yönetmenliğini Barış Yös ve Şenol Sönmez üstlenirken, senaryosunu ise Meriç Acemi yazdı. Dizinin oyuncuları ise Barış Arduç, Elçin Sangu, Salih Bademci, Müjde Uzman, Seçkin Özdemir, Onur Büyüktopçu ve Müge Turalı’dır.