Fox'un arap saçına döndürdüğü Savaşçı dizisi Cumartesi günü Sen Çal Kapımı dizisinin yerine yayına alındı. Ancak dizi reytinglerde bekleneni alamadı.

Fox'un arap saçına döndürdüğü Savaşçı dizisi Cumartesi günü Sen Çal Kapımı dizisinin yerine yayına alındı. Ancak dizi reytinglerde bekleneni alamadı.

Fox Tv'nin bir garip strateji izlediği Savaşçı dizisi dün yeni sezon ilk bölümü ile ekranlara geldi. Daha önceki sezonda krizlerin çıktığı ve Berk Oktay'ın diziden ayrıldığı Savaşçı dizisi ekranlara geldi. Cumartesi akşamları ekrana gelen ve dram ağırlık dizilerin içinde tek romantik komedi iç açıcı dizi olan Sen Çal Kapımı'nın yerine konan Savaşçı reytinglerde yere çakıldı.

Büyük bir merakla beklenen Savaşçı dizisi dün nihayet hayranları ile buluştu. Sen Çal Kapımı dizisinin yerine yayınlanan Savaşçı reytinglerde adeta yere çekildi. Bu durum için dizinin hayranları kanala tepki gösterirken, Fox Savaşçı için yeni rotasını belirledi.

FOX NE YAPMAYA ÇALIŞTI NE SÇK NE SAVAŞÇI HAYRANLARI ANLADI!Bu sezon kadrosuna Tamer Karadağlı ve Ediz Hun gibi isimleri katan Savaşçı dizisi Fox'un yedi günün de dolu olması nedeniyle tanıtımları habire döndüğü halde yayınlanmamıştı. Kanal yer açılır açılmaz Savaşçı dizisi yerine yeni çektikleri dizi Masumiyet'i almış ve kriz tırmanmıştı.

Hülya Avşar, Deniz Çakır ve Mehmet Aslantuğ'un yer aldığı yeni dizinin yayına alınıp Savaşçı dizisinin yine bekletilmesi dizinin oyuncuları tarafından yapımcı ve kanalla kriz çıkardı. Savaşçı dizisinin hayranları da bu duruma tepkilerini sürekli olarak sosyal medyada dile getirmeye çalışmıştı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER BÜYÜDÜ!Ancak Fox bu eleştirilere kulak tıkadı ve diziyi yaz sezonuna kadar oyalayıp, Cumartesi akşamlarının Türkiye reytingleri düşük olan ancak yurtdışında izlenme oranları yüksek olan ekranların tek iç açıcı dizi Sen Çal Kapımı'yı erkenden sezon finali yaptırarak Savaşçı'yı hafta sonu Cumartesi'ye koydu.

Sosyal medyada Cumartesi kararı yanlış bulunmuştu ancak kanal yine de aceleyle Savaşçı dizisini Cumartesine koydu. Hatta henüz Sen Çal Kapımı sezon finali bile yapmamışken, diziyi bu hafta yayınlamayarak Savaşçı dizisini yayın akışına alması kafaları karıştırmıştı.

SAVAŞÇI REYTİNGLERDE ÇAKILDI!
Savaşçı dizisi dün 10 Nisan 2021 Cumartesi ekranlara geldi. Ancak reytinglerde adeta yere çakıldı. Savaşçı dizisinin  100. bölümü AB'de 3.06 reytingle 9., Total'de 4.48 ile 9. ve ABC1'de ise 4.75 ile 6. oldu..

Dizinin reytinglerinin düşük gelme nedeni olarak dizinin hayranları kanalın reklam yapmadan aniden Cumartesi'ye alması olarak gördü. Savaşçı dizisinin hayranları dizinin Pazar gününe alınması için kanala baskı yapmaya başladı.

Fox yine bir süre bekleyerek diğer kanaldaki dizilerin yaz sezonuna girip Savaşçı'nın reytinglerine bakmayı düşünüyor. Ancak yapılan görüşmelerde Savaşçı dizisinin Kefaret dizisinin yerine alınması da gündemde.

Kanal başrollerinde Mert Fırat, Yurdaer Okur ve Nurgül Yeşilçay'ın yer aldığı Kefaret dizisinin final mi yoksa sezon finali mi yapmasına karar verip, bu sefer Savaşçı dizisini Pazar gününe alacak ve birde öyle reytingleri deneyecek.