Tiyatroya büyük önem veren yetenekli oyuncu Devlet Tiyatrosu oyunculuğu da yapmıştır. 2004 senesinde ilk kez televizyonda yer alan yetenekli oyuncu ekranlarda çok sevilmiş ve böylelikle kamera önü oyunculukta da kariyerini ilerletmiştir.

Tiyatroya büyük önem veren yetenekli oyuncu Devlet Tiyatrosu oyunculuğu da yapmıştır. 2004 senesinde ilk kez televizyonda yer alan yetenekli oyuncu ekranlarda çok sevilmiş ve böylelikle kamera önü oyunculukta da kariyerini ilerletmiştir. Şimdilerde herkesin severek izlediği TRT1 Ekranlarında yayınlanan Masumlar Apartmanı isimli dizide rol alan Tansel Öngel herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Tansel Öngel Nereli?


Tansel Öngel Kilis ilinde dünyaya gelmiştir. Ailesinde ise birçok farklı köken yer almaktadır. Örneğin babaannesi Selanik göçmeni olan yetenekli oyuncunun anneannesi ise Mısırlıdır. Anne babası öğretmen olan yetenekli oyuncu ebeveynlerinin mesleği gereği görev aldıkları Gaziantep’te dünyaya gelmişse de Ankara’da büyüme şansı yakalamıştır. Üniversite eğitimini de Ankara’da Hacettepe Üniversitesinde tamamlayan yetenekli oyuncu Devlet Tiyatrosu Oyuncusu olarak Trabzon’da bir süre yaşamıştır. 2004 senesinde başladığı televizyon projeleri ile İstanbul’da yaşamaya başlayan Tansel Öngel şimdilerde hala İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir.

Tansel Öngel Kaç Yaşında?


Tansel Öngel 24 Eylül 1976 senesinde dünyaya gelmiştir. Güncel tarihimize göre hesaplamalar yaptığımızda yetenekli oyuncunun yaşı 44 çıkmaktadır. 2021 yılının Eylül ayında Tansel Öngel 45 yaşına girecektir. Eylül Ayının 24’ünde dünyaya gelen yetenekli oyuncunun burcu ise terazidir.

Tansel Öngel Dizileri


Gaziantep, Kilis’te dünyaya gelen Ankara’da büyüyen yetenekli oyuncu Tansel Öngel küçük yaşlardan itibaren sanata ve oyunculuğa ilgi duymuştur. Öğretmen anne ve babanın evladı olarak eğitimine ailesi tarafından da büyük önem verilmiştir. Ankara’nın köklü üniversitelerinden olan Hacettepe Üniversitesinde eğitim alması da bu sebeple tesadüf değildir. Devlet Konservatuarı mezunu olan yetenekli oyuncu kendini mesleğinde akademik bilgi düzeyinde de en iyi seviyeye getirmeyi başarmıştır. Tiyatroya büyük önem veren Tansel Öngel Trabzon Devlet Tiyatrosu oyunculuğu da yapmıştır. 2004 senesinde başladığı kamera önü oyunculukta ilk projesi ile sevilmeyi başaran oyuncu bu alanda çalışmalar yapmaya da devam etmiştir.

2004 senesinde Tansel Öngel Uy Başuma Gelenler isimli televizyon dizisinde Volkan karakteri ile ilk kez ekranlarda yer almıştır. Bu rolü ile sevilen yetenekli oyuncu yeni projelerde yer almaya devam etmiştir.

Aynı sene Kısmet isimli sinema filminde Kadir karakterine hayat veren yetenekli oyuncu, 2005 senesinde Güz Yangını isimli televizyon dizisinde rol almıştır. Dizide Tansel Öngel Kerem karakterini canlandırmıştır.

Çalışmayı seven, mesleğini seven yetenekli oyuncu çalışmalarına hiç ara vermemiştir. 2006 senesinde Adak isimli televizyon dizisinde de rol almıştır. Dizide yakışıklı oyuncu Zeynel karakterine hayat vermiştir.

2006 senesinde Kaybolan Yıllar ve 2007 senesinde Elveda Derken isimli televizyon dizilerinde de rol almıştır Tansel Öngel.

2009 senesinde Bu Kalp Seni Unutur mu? İsimli televizyon dizisinde de sevenleri yetenekli oyuncuyu Yalçın Gürcan karakteri ile izlemiştir.

2010 senesinde çok sevilen komedi dizisi Geniş Aile kadrosunda da yer almıştır usta oyuncu.

2011 senesinde televizyonun efsane yapımlarından Muhteşem Yüzyıl kadrosunda da Alvise Giritti karakteri ile yer almıştır Tansel Öngel.

2012 ve 2014 seneleri arasında Benim İçin Üzülme isimli televizyon dizisinde de Niyazi karakteri ile kadroda yerini almıştır yakışıklı oyuncu.

2015 senesinde Son Mektup isimli sinema filminde de rol alan Tansel Öngel şimdilerde TRT1 ekranlarında yayınlanan Masumlar Apartmanı isimli televizyon dizisinde rol almaktadır. Dizi Psikiyatri doktoru Gülseren Budayıcıoğlu’nun gerçek yaşam hikayelerine dayanan kitabından uyarlanmıştır.