2004 yılında Büyük Buluşma, Aşka Sürgün gibi dizilerde rol aldı. Ayrıca Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü isimli filmle sinema sektörüne ilk adımını attı.

2004 yılında Büyük Buluşma, Aşka Sürgün gibi dizilerde rol aldı. Ayrıca Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü isimli filmle sinema sektörüne ilk adımını attı. 2007’de yönetmenliğini Aydın Sayman’ın yapmış olduğu Janjan isimli filmde Berk Hakman, Çetin Öner, Aykut Oray gibi isimlerle beraber oynamıştır. 2007 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Genco isimli dizide ise Alpay Kemal, Faik Ergin, Emin Gürsoy, Erdal Cindoruk, Hazal Kaya gibi ünlü isimlere eşlik etti. 2009’da Abimm isimli filmde başrolde Levent Üzümcü, Okan Selvi ve Bülent Şakrak ile oynadı. 2014’te Kocamın Ailesi isimli dizide ise Yeşim Salkı, Buse Arslan, Gökhan Alkan, Füsun Kostak’la oynamıştır. Oyuncu Kerem Kupacı ile 2009 yılında nişanlanmış olup çift 2010 yılında ayrılmıştır. İlk başrolde yer aldığı film ise Janjan’dır. Sinemada ikinci başrolü ise Abimm isimli filmde oynadı. Birçok Türk dizisinde de rol alan oyuncu en son olarak ise Avlu isimli dizide Heves karakterini canlandırdı.

Selen Seyven Dizileri


Selen Seyven’in dizi sektörüne ilk adımını atışı 2004 yılına denk gelir. Bu dönemde ekranlara gelen Büyük Buluşma isimli dizide rol aldı. Sonrasında ise sırasıyla Genco, Doludizgin Yıllar, Kapalıçarşı, Leyla ile Mecnun, Doktorlar, Avrupa Avrupa, Kocamın Ailesi, Aşk Olsun, O Hayat Benim, Baş Belası, Tatlı Bela ve Avlu dizilerinde oynamıştır. Avlu isimli dizi 29 Mart 2018-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında Star TV ekranlarında yayınlandı. Avlu, yönetmenliğini Hülya Gezer ve Yüksel Aksu’nun yaptığı dram dizisidir. Dizi Avustralya yapımı Wenthword dizisinden televizyonlara uyarlandı. 2 sezon boyunca sürekli olarak perşembe akşamları ekranlara gelen dizi Mayıs 2019 tarihinde 44.bölümüyle ekranlara veda etti.

Dizinin oyuncuları ise Demet Evgar, Çağdaş Onur Öztürk, Nergis Öztürk, Ceren Moray, Deniz Barut, Ümmü Putgül, Görkem Mertsöz, Açelya Özcan, Berna Eker, Ayten Uncuoğlu, Saniye Samra, Selen Seyven, Ayça Damgacı, Ertan Saban, Nursel Köse, İdil Sivritepe, Kenan Ece, Ali İl, Ersin Arıcı, Ayşe Melike Çerçi, Şeyla Halis, Şebnem Dönmez ve Macit Koper’dir. Oyuncunun diğer ses getiren işlerinden biri olan Kocamın Ailesi ise Temmuz 2014 ile Kasım 2015 tarihleri arasında FOX TV’de yayınlandı. Dizinin yapımcılığını Banu Akdeniz, senaristliğini Nuray Uslu, Verda Pars ve Şeyda Delibaşı üstlenirken yönetmenliğini ise Kemal Uzun yapmıştır. Dizinin oyuncuları ise Seray Kaya, Gökhan Alkan, Yeliz Kuvancı, Yeşim Salkım, Buse Arslan, Cengiz Bozkurt, Füsun Kostak, Beren Gökyıldız, Yıldız Kültür, Durul Bazan, Seçil Buket Akıncı’dır. 2 sezon boyunca ekranlara gelen dizi 57.bölümüyle final yaptı. Doktorlar isimli dizide oyuncunun geniş kitlelerce tanınmasına aracı olmuştur. Bu dizi 4 sezon boyunca devam ederken 97.bölümüyle son kez ekranlara geldi. Dizinin yapımcılığını Fatih Aksoy üstlenmiştir.

Oyuncu kadrosunda ise Kutsi, Yasemin Ergene, Bekir Aksoy, Yeşim Ceren Bozoğlu, Melike Güner, Özgül Kavruk, Paşhan Yılmazel, İlker İnanoğlu, Alpay Kemal Atalan, Oya Okar, Nergis Öztürk, Berk Erçer, Merve Sevi, Zerrin Nişancı, Mehtap Altunok, Yağmur Atacan, Devrim Nas, Mehmet Aslan bulunuyor. Dizi 2009 yılının mart ayında final yaptı. Ancak dizinin tekrarlarına gösterilen ilgiden dolayı Aralık 2010 tarihinde yeniden başladı.